DEĞİŞMEYEN DÖNGÜ

İnsanların kullandığı takvim nedeniyle, değişmeyen bir döngüdür bir yılın öyküsü. Günler haftaları, haftalar ayları, aylar ayları kovalar yıl tamamlanır.

Bir yılın deviniminde yaşam çarkları arasında kalan hayatın normları bazen, çok olumlu seyrettiği halde bazen de, dişliler arasında ufalanır gider…

Yeni yıllar nöbet devrini yaparken, bütün dilekler sağlık ve mutluluk üzerine dökülür dudaklardan. Bazen, bir deli, bir taş atar kuyuya elli akıllı çıkaramaz.

Bazen, her şey benim olsun düşüncesiyle bir egoist sokar arı kovanına çomak huzuru kaçırır. Bal yapan arı, zehir saçar ortalığa. Bazen de aç gözlü oburlar çıkar her şey benim olsun isterler.

Bütün bu olumsuzlukların yanında öylesi mutlu günler vardır. Hiç bitmesin istersiniz ama biter. Şu son günlerde ulusça yaşanan huzursuzluklar milletçe yediden yetmişe çözümü bireysellikten öte yönetimlere ait olduğu bir gerçek.

Dünyanın ortasında bir cehennem ateşi yanmakta. Hiç kimsenin yurtta sulh, cihanda sulh sözünü hatırlayıp ateşi söndürmek için bir damla su dökmek kimsenin umurunda değil. Herkesin düşüncesi sel önünden bir fazla kütük kapmak.

Moraller bozuk. Gelecekte ne tür pisliklerin üstümüzü kirleteceği kaygısı…

Böylesi bir karmaşada yeni yıl gelmiş kime ne? Mutlu yarınların müjdesini kim verecek?

Bütün bu olumsuzluklara rağmen yeni yılın ulusça mutlu bir yıl olmasını dilerim. Her şeyin gönlünüzce olması en büyük dileğimdir.

YORUM EKLE