Devletin Malı Deniz

Böylesi bir atasözünü kabul etmek mümkün değil. İnsan kendi devletinin malını deniz görüp savurur mu? Oysa kişilerin egolarından, içsel sıkıntılarından olsa bazen o kadar ciddi hatalar yaparki kötü örneği belgelemiş olur. Elbette insan hatayla doğru orantılıdır. Zaman zaman hata yapabilir ama bariz hataların affedilir tarafı olamaz.

Geçmiş dönemin Başkanı Yılmaz aklına geleni yapması, deli mi cahil mi bilemem ama cesaretli davranışlarının gücü hükümetin arkasında olmasıyla ilginç kararlar alırdı. Güney çevre yolu için tüm itirazlara rağmen “yapılacak”, dedi. Sonrasında iktidarın yetkisindeGüney çevre yolunun ilk etabı 60 milyon liraya ihaleye çıktı.İhaleyi alan firma Bolu’yu ikiye ayıracak 7 metre boyundaki yerde çalışmaya başladı.

Bolu Platformu öncülüğünde yaklaşık 58 STK alınan karara karşı çıktı, imza kampanyaları düzenledi. Kazanan Bolu oldu… Çevre Şehircilik Bakanı geldi, vatandaş istemiyorsa yapılmayacağı müjdesini vererek gitti. Böylelikle ilimizin en verimli toprakları kurtulmuş oldu.

Sayın Yılmaz, çözümün avuçlarımızın içinde olmasına rağmen, ısrarla dediğim olacak mantığı hüküm sürdü. Aday adaylığım döneminde, Abant gişeleri ile Çaydurt arasını ücretsiz yapalım dememe rağmen kimse destek olmadı. Sonuç olarak 60 milyon liraya ihalesi yapılan Güney çevre yolunun ilk etabı eski haline getiriliyor. Olan milletin milyonlarca lirasına oldu. Sizlerden ricam 60 milyon liraya neler yapılabileceğini düşünmeniz…

Eski Başkan Yılmaz, öncesinde de eski nikah salonunu restore edeceğini söyleyerek ihaleye çıkmıştı. Mecliste ihaleye ayrılan para ile o zamanlar 3 katlı kültür binası yaparız, yapma dediğimde, “bende para çok yıkar yeniden yaparız” diyordu. Maalesef 3.4 milyon liraya mal olan eski nikah salonu 1,5 yıl sonra yıkıldı. Yapılan masraf sonrası, yıkıntıların içinde sadece koltukları ve elektronik aletleri alabildik.İzzet Baysal Caddesine yapılan milyonlarca liralık yatırımın akıbetini ve sonuçlarını da üzülerek izliyoruz.

İl genel meclisinin muhalefet üyeleri olarak bizler Karaçayır’da çürümeye bırakılan yeni yüzme havuzunu kurtarmanın gururunu yaşıyoruz. Biraz ses yükseltmesek şimdilerde yıkmak için hazırlanıyor olacaktık. Karaçayır’da milletin kurtulan parası yaklaşık 35 milyon lira olduğunu bilmenizi isterim.

Bu kafalarla işlerimizi takip ettikçe, acı olan yanlış söylenmiş Atasözlerini gerçekleşeceğinden kuşkum yok.

YORUM EKLE

banner128

banner124