DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ – 3

Dünya engelliler günü etkinlikleri devam ediyor. Son dönemlerde engelli ailesi olmaktan içe kapanan aileler, devletçe ve sivil toplum kuruluşlarının sağladığı imkanlarla bizde varız dercesine ortaya çıkmaya başladılar. Cevaplaması çok zor olan bizden sonra ne olacak?kaygısı ana babayı da ruhsal bunalıma soktuğu bir gerçek. Günümüzde sağlanan bir dizi imkanlar. Verilen eğitim imkanlarıyla kazandırılan el beceri ile yaşamlarına yön veriliyor. Ya kendi başına bir işyeri ya da kamu kurum ve kuruluşlarında aile bütçesine katkı yapma mutluluğu yaşanıyor.
Dernek okullarda aldıkları kazanımla neler yaptıklarını gördük. İşte başarılarıyla özgüvenlerini kazananlar…
ZiçevDağkent Engelliler Spor Kulübü’nden Atletizm dalında dereceye girenler; Neşe Çetin, Musa Arık, Furkan Kuru.
Yüzme dalında: Erdi Alıcıgözoğlu, Kaan Yıldırım, Berkay Sarıaslan.
Masa tenisinde: Onurcan Ozan, Hakan Ala, Efecan Aydın, Cengiz Karasu.
Bovlingde: Mihrican Ay, Gamze Yamantürk.
Yurtdışı: Ömer Can, Merve Nur Eroğlu.
Bu çocukların ve ailelerin mutluluklarını görmek gerekti…
06.12.2016 Yer: Kültür Turizm Müdürlüğü Salonu
BÜYÜK BERK ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
Okul müdürü Sn. Zeki Arabacıoğlu Yunus Emre’nin yaradanı severim yaradandan ötürü sözleriyle programı açarak halen çeşitli kursların uygulandığı okulu tanıttı. Biz sizlerle bir aileyiz etkinlikler başlatıldı.
Üç kız dört erkek öğrencinin takılmadan profesyonelce oynadıkları DELİLOY’u izledik keyifle. Folklordan sonra sunucu hayatı paylaşmak için engel yokdiyerek okulla ilgili slayt girdi gösterime. 
Okul çalışmaları geldi görüntüye sırayla.  Mutfak ve atölye çalışmaları, konaklama ve seyahat. Servis hizmetleri, müzik sınıfı, Görsel sanatlar resim, Beden eğitimi, Staj çalışmaları, Demokrasi Şehitleri ve okulumuz ve etkinlikler, Zeybek oyunu, şiirler.
Orta Asya’dan Anadolu’ya geçiş ve sonrası temsili Alpaslan, Osman gazi, Süleyman Gazi, Yunus Emre, Yıldırım Bayazıt, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Barbaros Hayrettin, Hazerfan Ahmet Çelebi, Zübeyde Hanım.
Düşmanın geçeceğim dediği, geçirmediğim Çanakkale, askerler, Elif ana, Sabiha Gökçen. (Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü bekledim gelmedi)
Bayrak şiiri. Havada bulut yok. Şiir. Engelli ağıtları. Ritim grubu. Su sızıyor sızıyor. Okul korosu. Çemberimde gül oya. Solist. Yağmur bulutları. Seni ararım. Bir başkadır benim memleketim. Söylesin diller. Türkiyem…
Muhteşem bir başarının muhteşem bir programını izledik. Müdüründen, öğretmenine, öğrencisine, velisine ve hizmetlisine yürekten teşekkürler.
YORUM EKLE

banner133