DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ –II-

Köroğlu Sofrasındaki engelliler kutlaması, “İşte biz buyuz dercesine” şölen havasındaydı. Bireysel ve takım olarak ortaya koydukları gösteri, şiir, orkestra ve işaret dilleriyle çok anlamlıydı. İlk olarak işaret diliyle İstiklal Marşını okudu kızlar. Çayırpıncır camisi Kur’an kursu hocalarından Sn. Nurşen Yıldırım öncülüğünde. Ardından bir ilahi. Hocayı takip ve uyum çok güzeldi. “Korkma sönmez, al sancak, sönmeden yurdumun üstünde” gibi kelimelerin geçtiği yerlerdeki heyecanlarını görmemek mümkün değildi..
Ardından Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden halk oyunları çalışmalarına katılan, özel öğrencilerin halk oyunları gösterisi. Müziğe uyan ritimler çok güzel ayak hareketleri ve koreografi çok uyumlu güzeldi.
Ardından heyecanla 2 engelli öğrenciden şiir.
Ardından ZİÇEV bünyesinde faaliyet gösteren Engel tanımaz müzik ve ritim grubu. Anadoludan esintiler. Solist başarılı.
Ardından Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü, Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden Akgüncan Akgün, Ayşenur Tekin, Merve Hayat ve Kadir Esenden şiir dinletileri.
Ardından Gençli Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına Meltem hanım yönetiminde özel öğrencilerin folklor gösterisi. 
Ardından ritim grubu. Öğretmen Gökhan bey yönetiminde ZİÇEV grubu özle öğrencileri grubu ritim gösterileri.
100 metre bölge birincisi Neşe Çetin ve uzun atlamada  Musa Aşık’a plaket verilmesi.
Son olarak Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şubesinin işaret diliyle Mustafa Cihat’ın “GÜLMEYENLER BAHÇESİ” ilahisi.
Bir tarafta hüzün bir tarafta sevincin harman olduğu bir geceydi. Başından sonuna organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler. Her bir etkinlikte yer alan çocuklara, öğrencilere ve gençlere ve onları yetiştirenlere yürekten teşekkür ederken kendime sordum Engelli biz miyiz onlar mı???
YORUM EKLE

banner133