ENGELSİZ YAŞAM

Kimi vatan için kimi doğum öncesi doğum ve doğum sonrası yanlış davranışlardan, kimi iş kazası, kimi ihmal sonucu bedenimizin önemli bir organı kaybetmiş olabiliriz. Kalp atışlarımız durmadığı sürece yaşam devam ediyordur.

Gelişmiş teknolojilerde her mekanik aracın yedek parçası oluyorsa insanlar içinde yaşamı kolaylaştıran cihazlar var. Bu cihazlarla engeller aşılıyor.

İşte bunlardan biri okullar arasında ilk işletmeler arasında 5. Olan Engelsiz tamir atölyesi İzzet Baysal Teknik Anadolu Lisemizde Sosyal sorumluluk projesi olarak 31.10.2018 tarihinde açılışını yapıyoruz diyordu okul müdürümüz Sn. Hasan Aksoy.

Biz sanatçıyız sahnemiz atölye ritmimiz, çekiç sesi kızgın demirle dans ederiz. Makine sesi ninnimiz, marş motoru ilk hareketimiz Elektrik aydınlığımız tabletimizle dünyayı gezeriz. Dişli çarklarla devinimi sağlar,  elektronik ağıyla ileri teknolojinin öncüsü oluruz der gibiydi okul müdürümüz.

Biz birlikte bir bütünüz diyordu belediye başkanımız . Engelli ve sağlıklı bireylerle bir bütünüz. Bu açılıştan müthiş gurur duyuyor ve okulumuz kadrosunu yürekten kutluyorum.

Şu anda valiliğimiz, Aile Sosyal Politikalar bakanlığı, Milli Eğitim bakanlığı ile çalıştığımız Engelli Yaşam Projemiz var. Engellerin yaşamalarını kolaylaştırmak için çalışmalarımız var. Çok önemli bu projenin ortağı olmaktan son derece mutluyum .

Valimiz Sn. Aydın Baruş  Ne  mutlu yüreği güzel insanlara diyerek böylesi güzel ve önemli bir projenin gerçekleşmesinden gurur duydum. Engellilerimizin yaşam kalitesini artıracak tamirhanenin hayırlı olmasını diliyorum.

Bu proje  ile öğretmenlerim Engelsiz kardeşlerimizin önemli bir sorununu çözecekler . Bu proje ile onlar daha çok hayatın içinde olacaklar.

Tamirhanenin hayata geçmesi sosyal duyarlık bakımından ilimiz için son derece önemli. Çocuklarımıza zihinsel ve bedensel engelleri bulunanlara kendileri ile aynı haklara sahip oldukları bilinci verecektir. Dedi ve okul yönetimi ve proje ortaklarına teşekkür etti.

Biz sanatçıyız, acıyı bilir yardıma koşarız. Biz önemli sorunun fitilini yakan Engelli araç sahibi Sn. Sadettin Topçu oğluna teşekkür eder hayırlı olmasını dilerken okulum yönetimine teşekkürler.

YORUM EKLE

banner133

banner129