ESKİ DOSTLARLA ANILAR


Bir düşünür Hayat Bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmediğinizde düşersiniz. Biz Bolu emekli öğretmenleri Koordinatör sn. Remzi kocamanın organizasyonunda her ay bir bölgede toplanıyoruz. İlk,Orta, Yüksek okul. Aynı branş, aynı okul veya değil. Çoluk çocuk eşli eşsiz Bazen genel arzu bozan koordinatör seçimi. Genelde bir günlük öğle yemekli bazen il dışı  ..

Kimi eski görev yerleri kimi yeni yerler. Eski anılar. Kimi yeni yüzler sanki tarih yeniden yazılıyor. Sanki hayat eskisiyle yenisiyle yeniden yaşanıyor. Bu hafta 22.12.2018 Aladağlarda Kızık yaylası yanında yeni açılan modern turizm tesisindeyiz.

Seben Doğal Üretim ve Turizm A.Ş şirket müdürü sn. Bülent Oturak Tesis Koordinatörü sn. Orhan Yazkan Tel.538 584 71 06

Adya Otel Restaurant Marketi tesis Koordinatörüyle geziyoruz. Yeni Yapı pırıl pırıl. Doluluk oranı hafta ortası normal hafta sonu dolu. Tanıtım broşürü baskıda

Eski başkan sn. Alaaddin Yılmaz Bolu Turizm kendi olacak dünyanın gelişmiş on ili arasına girecek diyordu her halde Seben den başlamış. Yıllarca gidip geldiğim yerleri tanıyamadım. İnsanları çok iyidir. Üç yıl kızları gibi baktılar bana. Burayı gördükten sonra gözüm arkada kalmaz diyerek bırakıp gitti rahmetli babam. Sanki yoklar bizim içindi. Tebeşirini silgini bulursun tahtasını bulamazsın. Sınıfını bulursun sırası yoktur. Olsa da her gün birisi her gün birisi bir yerlerini yırtar.

Helede kışın! Kışın karı bereketlidir. Her gün her öğrenci kitaplarının yanında bir odun getirdi. Her sabah morarmış o minik ellerde bir odun. Bazen ana babalarda olur taşıma işleri ..

Bizim çoğumuz Arifiye köy enstitüsü mezunu olduğumuz için sanki ek branşımızdı. Sağlık, Tarım, Hayvancılık, Sıva ve badanacılık… Köyün bir üçlüsü vardı. Muhtar,Öğretmen, İmam köyün senatörleri gibiydi. Onlar artık akıl uzmanları gibiydi. Doğumda köy ebesi olmadı. At sırtında Hastane.

Sosyal faaliyetlerde yaşlı kadınları yapardı çöp çatandı. Bazen de Bayan, erkek öğretmenler düşerdi fatbaya Tüm sıkıntı ve yoklara rağmen daha dostça daha güvenli daha samimiydi o günler kadın ölümleri yoktu yoktu tacizler..

YORUM EKLE

banner133

banner129