Fatih Metin “ İşte Projeler Bolu’ya Hayırlı Olsun”!

Ak Parti Bolu Belediye Başkan adayı Fatih Metin’in projelerini tanıtma toplantısından, bende sizler gibi şehrimizdeki afiş ve ilanlardan haberdar oldum.

Esasında davet edilmediğim bu tür siyasilerin, kurum ve kuruluşların toplantısına pek katılmayı düşünmem, katılsam bile bu sütünde konu etmemeyi yeğlerim. Öyle ya! Onlar akıl edepte seni davet etmemişlerse, biz ne diye böylesi en çok okunup ilgi ve güven duyulan bu köşede, onların çalışmalarına yer verelim.

Durum böyle olmasına rağmen, sırf siz değerli okuyucularımı bilgilendirmek açısından, bazen bu tür toplantılarda ki gelişmeler, bu gün olduğu gibi, bu sütünde yer bulabiliyor..

Hani biz önceki yazımızda “Fatih Metin ısınma turlarına başladı” demiştik; ama Fatih Metin aldığı görevinin önemini o kadar önemsemiş ki, tanıtma toplantısında, adeta, bir çıkartma yaptı diyebilirim.

Fatih Metin, çok iyi bir ekiple kısa zamanda tüm hazırlıklarını tamamlayıp akıllı, rasyonel projelerle, beklenenin üzerinde, oldukça kalabalık bir dinleyici kitlesinin karşısına çıktı.

Her projesini anlattı anlattı, her anlatım sonunda da kollarını havaya kaldırıp “Bolu’ya hayırlı olsun” deyip kuvvetli bir alkış bekledi. Bazen beklediği alkışı alamadığında ise, kendi yöntemi ile salonu coşturmaya çalıştı.

Önceki yazımızda “iyi bir ekiple yola çıkarsa niye başarılı olamasın” demiştik. Gerçekten, Fatih Metin iyi bir ekip kurmuş. Sahasında uzmanlaşmış Mimar Semih Demircioğlu, İsmini sık sık duyduğumİstanbul’dan iş adamı hemşerimiz Orhan Uçar ve katıldığı toplantılarda, Bolu’nun kalkınması  için, Avrupa’dan misaller vererek,  dinleyicileri bilgilendiren Şerafettin Erbayram gibi isimleri salonda görmem, Bolu’nun geleceği  ile ilgili ümitlerimi artırdı. Tabii ki bu isimlere, tırnakları ile kazıyarak, Bolu’ya Narven gibi bir tesis kazandıran Halit Yıldız gibi isimler de eklenebilir.

Fatih Metin Bakanlardan aldığı sözle gayet estetik, göz kamaştırıcı Şehir stadyumu, Millet bahçesi yapacağını vaat ederken, oldukça ilgi göreceğini düşündüğüm kongre ve kültür merkezi, metrobüs hattı gibi bir çok vaatte bulundu. Hele birde, yapımı beş on seneye yayılacak “Bolu tarih turizm” bölgesi projesi var ki, şayet gerçekleşirse, Bolu, bölgenin adeta bir cazibe merkezi olmaya aday olur.

Tüm böylesi devasa projelerin yanında  Zannediyorum, Bakan Yardımcılığı görevi müddetince, iş adamları ile kurduğu ikili ilişkilere güvenerek on bin kişilik iş sahası açacağı sözünü verdi ki, bu da Bolu için önemli bir kazanç olacaktır.

 Bu çerçeve de ev kadınlarına istihdam çalışmaların başladığını yakinen biliyorum.

Bu konu da, İş adamı Orhan Uçar ile görüştüğümde, Orhan Bey’i oldukça kararlı ve heyecanlı gördüm.”Proje hazır, Pazar hazır, yeter ki üretelim” diyor. Bayanlar için bone gibi aksesuarların üretimini için her mahalleye bir atölye kurmayı planlıyorlar. Zaten şimdiden başlamışlar. Hazırlanan logoyu gördüm, çok güzel. Ne diyelim, inşallah devamı gelir.

Tabi ki, tüm projeler çok iyi güzelde,  Başkan Yılmaz’ın,  beş sene önce dağıttığı broşüründe yer alan yaşlılar köyü, hava alanı, teleferik hattı, modern pazar yeri, Hisar tepesi gibi gerçekleşmeyen projeler   olmasın!...

Bura da, Fatih Metin’in en büyük şansı, Ankara ‘da güçlü bir desteğinin olması...

Bolu bu güçten yararlanabilir mi? bilemiyorum...

****

Amcam İsmail Özsoy

Sağ olsunlar, bizim gazetedeki arkadaşlar, Amcamın vefat haberini alınca “Cevat Özsoy’un acı günü” diye haber yapmışlar.

Amca için baba yarısı derler; ama bizim aramızda baba yarısından da öte bir sevgi bir gönül bağı vardı. O, hayata gözümü açtığımdan itibaren hep vardı. Köyde geniş bir aile olarak Sevinç ve hüzünleri hep beraber paylaştık. İnsanın, böylesi beklenmeyen ani vefat haberi ile beraber tüm bu yaşadıklarınız adeta bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçiyor. Hüzünleniyor, duygulanıyorsunuz.

Artık bunların yaşanmayacağını düşündüğünüzde, “keşke keşke daha çok beraber olsaydım, daha çokhal hatır sorsaydım” diyorsunuz; ama artık her şey çok geç...

Kendisi daha birkaç gün önce çarşıda karşılaştığımda elini sıkıp, hal hatır sorduktan sonra her ikimizde kendi yolumuza devam etmiştik. Şimdi ise neden bir yere oturup biraz çay sohbeti yapmadığıma, daha çok sevgiyi paylaşmadığıma hayıflı yor, üzülüyorum..

Onun için diyorum ki, böylesi yakınlarınızı, dostlarınızı zaman buldukça ziyaret edin, hal hatırını sorun; gönüllerini alın, Sevginizi paylaşın! Yarın çok geç olabilir.

  Telefonla, gönderdikleri mesajlarla ve aynı zamanda, Sadet Partisi Bolu Belediye Başkan adayı Turan Kılıç gibi bizzat gelerek taziyelerini  bildirip,hayır dualarını esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ederim.

İçi sevgi dolu, dost insan Merhum  İsmail Amca’mın Allah taksiratını af etsin, gani gani rahmet eylesin, Cennetine kavuştursun!...  Amin Amin....

*****

Günün sözü:

Allah, Haram peynire fare musallat eder

YORUM EKLE

banner128