Gönül Dostları

Birini riyasızca ve samimi duygularla seven, her bakımdan kendisine güvenilir kimselere verilen tanımlama olarak yazıyor lügatlar, dostluğu…

Bazen çocuklukta başlar son nefese kadar devam eder. Bazen mahalle, okul, iş yeri bazen, tesadüflerin ortaklığında başlar. İyi ve kötü günlerin paydaşlığıdır, dostluklar. Özü iyi niyettir, sevgidir, güvendir, adalettir. Zaman zaman dileklerin, tesadüflerin, toplantıların kesişmeleri sonucunda bir araya gelinir. Bazen de özel gündemleriyle bir arada olunur, gönül ateşi alevlendirilir.

İşte böyle bir gündü 21 Kasım günü. İşin organizatörü Sn. Remzi Kocaman’ın ayda bir çalışan çalışmayan emekli öğretmenleri dostluk buluşturmasıyla Bolu İzzet Baysal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde(Otelcilik Anadolu Lisesi) buluştu eski dostlar.

24 Kasım Öğretmenler günü öncesi Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyet yemeği “kuru fasulyede” dostlar bir aradaydık. Eski günlere ait anıların sayfaları açıldı birer birer.

Dost nefesleri soluduk aynı, güzellikleri paylaştık kardeşçe. Babacan tavırlarıyla belleklerimizde yer eden valimiz Sn. Mehmet Ali Türker ve muhterem eşleri aramızdaydı. Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Recep Bey aramızdaydı. Valilerimizden Sn. Nusret Miroğlu’nun, Sn. Ahmet Zahteroğulları’nın nazik mesajlarını iletiyor Sn. Remzi Kocaman.

Adeta geçmişin fotoğrafı çekildi kare kare. Öğretmenler günümüzün arifesinde düzenlenen anlamlı bir dostlar yemeğiydi. Organizatöre ve katılımcılara yürekten teşekkürler.

YORUM EKLE