GÖRSEL SANATLAR RESİM SERGİSİ

 

Sanat ve sanatkardan yoksun olan ülkelerin hayat damarlarından biri kopmuş demektir demiş Türk’ün atası Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Sanat varsa, sanatçı var. Sanatçı varsa, atölye fabrika varsa, üretim var. Üretim varsa, para var. Para varsa, ekonomik rahatlık, huzur vardır, gülen mutlu insanlar vardır. Hemen herkes yeteneklerine göre bir işin sahibi olur.

İdeal olan mutlu bir yaşamsa, çalışmak sırtımızın kamburudur. Çalışmak karın doyurmak zorunlu ihtiyaçları karşılamak için olduğu kadar ruh huzuru, düşün zenginliği, güzellikleri yaratma iç güdüsü, var olan yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Sanatın güzelliği estetiği yakalamak, parçadan bütüne bir araya toplamak seyir zevkini yaşatmak olduğu kadar insanları dedimki dediydilerden uzaklaştırır.

İşte 24 Ekim 2018 tarihinde Görsel Sanatlar Derneği 19 üyesinin açtığı karma resim sergisi

Dernek başkanı Tülin Esen dernek kuruluşu 2002 yılından günümüze yapılan çalışmalarda sanat adına yapılan etkinlikleri anlattı. Sanatçılarımıza ve sanat seven dostlara ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanı Sn.Alaaddin Yılmaz’a teşekkür etti.

Dernek başkanından sonra Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Emine Davarcıoğlu, “Her zaman olduğu gibi bu sergide de güzel çalışmalar göreceğimi umut ediyorum. Biliyorum ki onlar doğanın güzelliklerini renklerle harmanlayıp tuvale kopyalamışlardır” dedi.

19 sanatçının 46 eseri olan resim sergisi açılış kurdelesi kesildi. Cumhuriyet Bayramı’na kadar açık olan sergide eserleri bulunan sanatçılar şunlardı: Tülin Esen, Ümit Kozan, Fatma Marmara, Yüksel Marmara, Berna Bürgeç, Safinaz Onaran, Naciye Bozacıoğlu, Gülşen Dinçsot, Saadet Söyleyici Yasa, Yasemin Külahlıoğlu, Yasemin Topcuoğlu, Şenol Karakaya, Mustafa Namdar, Sezai Uçmak, Ferda Hırca, Hamza Demirel, Raziye Abay.

Renklerin, karakalem ve çizgilerin birlikteliğinden oluşan, görüntülenen, tuvaller önünden ayrılmak zordu. Eser sahiplerini kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

YORUM EKLE

banner133

banner129