GÖZDEN KAÇANLAR

Dostlar merhaba;
Cumhurbaşkanımızı ve milletvekillerimizi seçtik. Hükümet kuruldu, ülkemiz yeni bir sistemle yoluna devam ediyor.  
Bir önceki  seçimde olduğu gibi AKP 2, CHP 1 milletvekili çıkarma oranında değişen bir şey olmadı. Arzu AYDIN hanımefendiyi yeni bir isim olarak meclise gönderdik. Fehmi KÜPÇÜ ile Tanju ÖZCAN da yeniden seçilerek meclise girdiler.  
Bedelli askerlik mecliste kabul edildi. 
Fetö’den tutuklu Rahip Brunson bile serbest bırakıldı .(ev hapsi ve yurt dışına çıkma yasağı konularak).
Suriye’ye yurt dışı seyahatine çıkarıldığı iddia edilen fakirin sofrasının başmisafirleri patates ve soğan da,  sofralarımıza geriye döndü. 
Nedense   Fetö’nün siyasi ayağını henüz bir türlü bulamadık .
Ya emekliler? 
Emeklilerin Kurban bayramı ikramiyesinin de 17 Ağustosa kadar hesaplarına yatırılacağı açıklandı.
Ama, çalışanların ve emeklilerin dört gözle beklediği ek gösterge tabanının 3.600.-lira olması konusunda şu ana kadar ses yok. İnşallah Türkiye Cumhuriyetinin son Başbakanı olarak görevi bırakan Yeni Meclis Başkanımızın seçim sonrası bir toplantıda açıkladığı gibi seçim söylemi olarak kalmaz. Çünkü  önümüzde bir de yerel seçimler var. Mobil telefonlarımıza dün “2019 yerel seçimlerinde Bolu İlimizde kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz”  diyerek anket çalışmasına başlanmış bile…..
Bir özel televizyon muhabirinin sokaklarda vatandaşa sorduğu “hükümet yer çekimi kanununu yürürlükten kaldırıyormuş. Siz  bu işe ne diyorsunuz ?” sorusuna gençlerde dahil, hükümet yapıyorsa iyi bir şeydir diye cevap verdikleri  bir ülkede aslında yazmak bile inanın içimden gelmiyor dostlar. Her yeni Milli Eğitim Bakanından beklentilerimiz aynı oldu. Şimdiye kadar düzelen bir şey yoktu ama, inşallah yeni bakanımızdan beklentilerin çok yüksek olduğu ve öğretmen camiasının da kendisine çok güvendiği ne bakılacak olursa işinin çok zor olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok sanırım.
Ya Bolumuzda durum ne?
Okullarımızda üniversiteye hazırlık kursları  (EBA) yaz döneminde devam ederken, kursa katılan öğrencilerin serzenişlerini var. Hani özel dershaneler kaldırılınca üniversiteye hazırlık parasız olacaktı? 
Bir lise deneme testi veriyoruz diye (300+300) öğrencilerinden 600.-lira alırken, bir başka lise 50.- alıyor. 600 lira alan lisenin yetkilileri bu testlerin önümüzdeki öğretim yılı içersinde verilecek testleri de kapsadığı için ücretin böyle olduğunu kursiyerlere açıklarken , 50.- lira alan lise de aldığı parayla bir yıl test vereceğini kursiyerlerine açıklıyor. Parasız eğitim!!!!!!!!!!!!!
Belediyemizin şehir merkezindeki çoğu trafik ışığını kaldırıp yerlerine akıllı kavşak yapması iyi bir uygulama . Gelgelelim bu kavşaklarda kurallara uyan yok. İl Emniyet Müdürlüğümüzün trafik ekipleri  sadece şehir merkezinde değil, kalıcı konutlardan İl Sağlık Müdürlüğümüzün bulunduğu dönel kavşakta dahil, bu güzergahta bulunan tüm dönel kavşaklarda ,  ara ara uygulama yapsalar, bu kural tanımamazlığa bir son verilebilir düşüncesindeyim.
Kural tanımamazlık sadece dönel kavşaklarda mı dostlar. Tabiki hayır. Üzerinde Acil İlaç yazan araçlar, kurye motorları sanki kuralsız araç kullanmak için özel izin verilmişçesine trafikte hız kurallarına uymadan cirit atıyorlar. 
Tüm bu olumsuzluklar içindeyseniz eğer , hal ve hareketlerinizle çevrenize negatif enerji saçıyorsunuz.  Eskiden psikolojik destek alana “deli” gözüyle bakılıyordu. Ama 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleri sonrası gördük ki, bu gibi olaylara maruz kaldıysanız kesinlikle psikolojik destek almalısınız. İlimizde İzzet Baysal Akıl ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi  de var.Hastaneye gitmekten çekinenler için Pozitif Psikiyatri Kliniği ile Adal Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinden de destek alabilirsiniz. Belki o zaman trafikte daha uyumlu sürüş sergilersiniz. Ya da aracınızda bir sinyal kolu olduğunu unutmazsınız.  Çünkü ben bu tip sürücülerin akıl ve ruh sağlıklarının yerinde olmadığını düşünüyorum.
Sağlıkla kalınız dostlar.  
Recayi ÇAĞLAR 26.07.2018 BOLU
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem İMAMOĞLU
Muharrem İMAMOĞLU - 2 yıl Önce

ilçe müftüsü ve il müftü yardımcıları emekli olunca yan ödeme,kasa tazminatı ve tazminatlar emekli olunca hiç sayılmadı. bu görevleri yapmayan normal din görevlisiile aynı sayıldı. o zaman onca imtihanlar ne oldu.neden verilmiyor 3600 gösterge verilince yine aynı.bu mağduriyetler giderilmelidir selam ve saygılarımla. emekli il müftü yardımcısı
muharrem imamoğlu