GÜÇSÜZLERE DERMAN OLMAK

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu’nun Türkiye Güçsüzleri Koruma, Kimsesizlere Yardım Vakfı Bolu Şubesi yararına verdiği konser tek kelimeyle muhteşemdi. Sazdan söze profesyonelce bir uyum ve disiplin içindeki görüntü örnek alınacak cinstendi. Çevremde öyle konuşuluyordu. Ben sadece “her zaman ki halleri” diyor mutlu oluyordum. Kutluyorum! İyi ki varsınız…

Bu topluluk her zaman güçsüzlere derman, kimsesizlere yoldaş olmasını bilmiştir. Bu topluluk, ay koynundaki yıldızlar gibidir. Onlar seyircilerden aldıkları enerjiyi, gönüllerin aydınlığı için tekrar geri iade ederler.

Tabiki kuş gördüğü yuvayı yapıyordu.  Kelebekler gibi çiçekten çiçeğe uçarcasına, makamdan makama geçen şefi takip ediyordu koro ve solo şarkıların sesleri. Sazların tellerinden kulaklara yansıyan nameleri, koristlerle beraber salon konuklarımızın da dudaklarında terennüm etmeleri, başka bir hava veriyordu duygulara.

Salon, her zamanki gibi kalabalıktı. Vali Yardımcımız Sn. Mustafa Kemal Keskin. Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Emine Davarcıoğlu ve Ankara’dan Türkiye Güçsüzleri ve Kimsesizleri Yardım Başkanı ve yönetim elemanlarıyla, Bolu Şubesi eski başkanları ile yönetim kurulu üyeleri protokol sıralarındaydılar. Ankaralı konuklar pek bir mutluydular. Elbette anıların mutluluğu, bizleri de gururlandırıyordu.

Bir usta yorumcumuzda var. Hikmet Manaz öğretmenim. O beden eğitimi öğretmeniydi ama kelimelerle bir edebiyatçı gibi takla attırıyor şarkının bestesi, güftesi ve yazım hikâyesiyle beraber adeta yazarcasına anlatıyordu.

 Program sonunda Vali Yardımcımız Sn. Mustafa Kemal Keskin yaptığı konuşmada sanat ve sanatın öneminden bahsederek Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanat ve sanatkârdan yoksun bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sözünde salonda müthiş bir alkışla program sonlandı. Topluluğumuz ve salonu dolduran konuklara gönülden teşekkürler.

  

YORUM EKLE