HALK TARTIŞMA DEĞİL PROJE İSTİYOR

 

31 Mart yerel seçimleri için ilimizde Bolu Belediye Başkanlığı için yarış iyice kızışmaya başladı. Özellikle sosyal medyada ağır basan görüş Tanju Özcan olsa da sandıkta işlerin değişip değişmeyeceği belirsiz. AK Parti Adayı Fatih Metin’in daha önce sürekli Tanju Özcan’ı eleştirmesi, ağır sözler sarfetmesi halkta hiçbir karşılık bulamadı. Özcan ise CHP İl Başkanı Kazım Karsu’ya verdiği söz nedeniyle hiçbir polemiğe girmeden seçim çalışmalarını büyük bir kararlılıkta sürdürmeye devam etti. Metin’e yanlış yaptığını kim söyledi bilmiyorum, ama en doğrusunu yapmış. Aksi halde zaten Tanju Özcan rüzgarı eserken bir de kaybedeceğini anlamış gibi Metin’in ona saldırması oy oranını çok aşağıya çekecekti. Kendi tabiriyle Fatih Metin “Abdullah dayıma söz verdim, onun adını ağzıma almayacağım” dese de açıklamalarında zaman zaman isim vermeden imalarda bulunmuyor değil.

Sokağın nabzı ne gösteriyor emin değilim. Halkın CHP Adayı Tanju Özcan’a olan yoğun ilgisi sandıktan güçlü bir Özcan çıkacağını gösteriyor gibi. Şu ana kadar yürüttüğü çalışmalar ve yaptığı açıklamalarla Tanju Özcan da bu ilgiyi heba etmediğini gösteriyor herkese.

Öte yandan AK Parti’de açıkça söylemek gerekirse bir seçim taktiği henüz gelişmemiş. Yol haritası yokmuşçasına bir sağa bir sola savrulan çalışmalar hem Fatih Metin’i hem de AK Parti Bolu teşkilatını yıpratan bir vaziyet aldı. 25 Milyonluk bütçe tartışmalarının unutulduğu Bolu’da Fatih Metin, 2 yoğun bakım ünitesi getireceğini açıklayarak puan almaya çalışsa da partililerin Tanju Özcan’ı yıpratma çabası tüm bu proje ve açıklamaları geri planda bırakıyor. Sosyal medyada Tanju Özcan’ın gerek yakın zamanda gerekse yıllar öncesinde yaptığı konuşmalarının videosunu virüs gibi yayarak paylaşan AK Partili isimler aslında seçimlere kavgayla girmek istediklerinin apaçık göstergesi halinde. Projeler, yenilikler, ekonomik kalkınma, gelişme, güzelleşme vaatlerinin bol olmasını beklediğimiz AK Parti’de polemik siyaseti ne zamana kadar devam edecek merakla bekliyorum.

Ancak gerek tartışma konuları gerekse açıklamalara bakarak, halkın görüşüne bakarak şunu söyleyebilirim ki CHP Adayı Özcan 31 Mart akşamı silindirin tepesinden bayrağını sallandıracak. Bunu şu sebeple söylüyorum: Halk tartışma istemiyor, kavga istemiyor, proje, yenilik, iyileşme, kalkınma istiyor. Bunu da şu zamana kadar hiçbir polemik içine girmeyen Tanju Özcan sağlıyor bence. İktidar kanadı olarak daha güçlü bir çalışma, daha somut adımlar beklenen AK Parti tarafından sürekli tartışma ortamı yaratılması, bu konuların alttan altta yayılarak rakibin yıpratılmasına yönelik çalışmalar halkın gözünde iktidar partisine eksi puan olarak yansıyor.

Ne diyeyim… Tanju Özcan polemikten uzak seçim çalışmalarıyla Bolu’da esmeye devam ederken Fatih Metin’in de 31 Mart için yeni, sağlam ve halka değecek bir strateji belirlemesi gerekiyor. Yoksa şimdiden söylemek gerekirse: “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a görevinde başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih doğan
Fatih doğan - 7 ay Önce

Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum
Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim Türk firmalarının ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından, vergisel ve mali teşviklerden faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirliğinin kurulması, firmaların teknokent/serbest bölge gibi alanlara taşınması ve ülkemizin global rekabetçiliğine katkı sağlanabilmesini amaçlayan mesut beyden ve https://abprotime.com/ adresinde bulabiliyorum

banner133

banner129