HEYKEL TAMAM

 

Bolu Belediyesi tarafından Uluslararası Türk Dünyası Köroğlu Parkı’na konulmak üzere bir heykel düşünüldü ve yarışmaya çıkıldı. Yarışma sonucunda kazanan çalışma Kazakistan’da yapılarak Bolu’ya ulaştırıldı. Günlerce süren Köroğlu Heykeli montajında nihayet sona gelindi ve heykel kaideye yerleştirildi.

Bolu’nun her yerinden görünmesine müsait olan Köroğlu Heykelin boyutu, ağırlığı, eni, boyu derken son bir çaba ile tüm basın mensuplarının da katılımı ile “heykel” kaideye konuldu. Geçen gün bu devasa heykelin etrafında bir tur atma şansım oldu. Bolu’nun her yerinden görünüyor ya… Sağından baktım yok, solundan baktım yok. Karşısına geçtim olmadı…  Anlam veremediğim bir şekilde silindirin tepesinde kaybolmuş gibiydi.  Yani Köroğlu da Bolu’nun karmaşasında kayboldu.  Zamana yenik düştü. Ayrıca yıllardır yanından geçtiğim cadde üzerindeki Köroğlu heykeli ile de yeni devasa heykel arasındaki büyük bir fark olduğu da gözümden kaçmadı. Yeni heykel mi doğru yoksa eski heykel mi yanlış?

Hadi diyelim her şey normal, her şey doğru… Devasa heykeli görünce aklıma ilk olarak şu uçan kahraman Süpermen geldi. Sanki heykeli oldu bittiye getirip emanet bir şekilde karnının üstüne konulmuş gibi bir izlenim yarattığını da belirtmek isterim. Karnının üstüne konulan at heykeli ön ve arka bacakları da ileri ve geriye doğru uzatılınca tam olarak Süpermen’e benzemiş. Artık Bolu’nun da bir süper kahramanı var…

YORUM EKLE

banner133

banner129