Hoş Gelmişsin

Bu millet ve gençliği, bıraktığın emaneti korumanın bilincinde. Sen rahat uyu Türkün atası. Mekanın cennet ruhun şad olsun.
Her fanin dünya yaşamında bir konuğu olur. Gönüllerin başköşesinde hazırdır yeri. Hizmetin en güzelini sunmak istersiniz. Onu mutlu etmektir bütün düşüncelerimiz.
Çoğumuz onu tanımasak da gözü yaşlı ihtiyarlardan yaşam öyküsünü dinlemiş, tarih kitaplarından okumuşuzdur hayat hikayesini.
Hürriyet ve istiklal, ulusumun hakkıdır diyerek bilimde teknolojide ilerlemeyi, demokrasiyi bağımsızlık içinde yaşamayı, tek ilkesi olarak hayata geçirmişse ona verebileceğimiz en kıymetli armağanımız gelişmiş bir ülkede, mutlu insanların gülümseyen yüzlerini gösterebilmektir. Çünkü o, milli varlığımıza bütünlük vermiş gençliğe idealler vermiş aşılamıştır.
O da ne? Onun kurduğu cumhuriyete ihanet eden diken tohumları zaman zaman patlıyor, canımızı acıtıyor. Belki onun zamanında da olmuştur böylesi ihanetler. Acının ne olduğunu bilen Türkün atası, geçmişte yaşananların bir analizini yaparak gençliğe bir vasiyet bırakıyor.
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Belki gaflete düşerseniz. Her şeyin dört dörtlük gittiğini sandığınız zaman, çok yakınınızda olanların ihanetine uğrayabilirsiniz…
İşte o zaman muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur…
Yıllar önce yazılan bu vasiyetle şekillenen bu gençlik 15 Temmuz 2016’da böylesi bir ihanetin kıvılcımını 250 senelik ve binlerce gazi ile büyümeden söndürmüştür.
Sen hoş gelmişsin. Türkün atası. Bu kalabalık çoşku seli FETO’nun 15 Temmuz darbesini telin, sanada hoş geldin sevincidir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze şehitlerimizi rahmetle anarken ruhun şad mekanın cennet olsun diyor tüm cumhuriyeti koruma mücadelesinde birlikteliği sağlayanlara teşekkürler diyorum
YORUM EKLE