İKİ  TOPUK  PASI , BİR  ASİST,  BİR  GOL !

Birinci ligde sezonun ne derece zorlu geçtiğini , kümede kalma ve ilk  altı  içinde yer  alabilmek için puan anlamında büyük çekişmelerin yaşandığını her yıl  gözlemlemekteyiz. Müsabakanın henüz  38. Dakikasında on kişi  kalmış rakibinizi  futbol  ve oyun anlamında  boğamıyorsanız , sürekli  rakibe  boş alan  bırakıyorsanız  bu ligde  kalma  adına  şansı  en az  olan  takımı  olmaya  aday  olduğunuzu bilmeniz   gerekir. Futbolun  her şeyden  önce  mücadele  etme oyunu  olduğu unutulmamalıdır.

Rakip  Erzurumspor’un  gol  ile sonuçlanan atağını  lütfen  Giray  hocam defalarca  izlesin ve oyuncularına  izletsin.  Rakip  oyunda  on  kişi  kalmasına  rağmen  o  kadar  rahat  iki  topuk                                            pası  ve  bir gol  asisti  yapıyor  ki , oyuncularımız  adeta  bizlerin  ekrandan  müsabakayı  izlediği  gibi rakibi  izliyor. Pozisyon  Obertan  ile  başladığında sekiz  futbolcumuz pozisyonun içinde. Rakip  oyuncu   Obertan , Taylan’a  atıyor. Taylan  tekrar  topuk  pası  ile  Obertan’a  bırakıyor  ve  Obertan  yine  güzel bir topuk  pası ile Taylan’a  tekrar  topu  atıyor. Bu  iki  oyuncunun  topuk  pasları  oyuncularımızı  da şaşkına  çevirmiş  olacak ki  pozisyona  müdahale  etmeden izliyorlar. Taylan’ın  İbrahim  Akdağ’a  muhteşem  asisti  gol  ile  sonuçlanırken , bence  birinci  ligde  haftanın  golüne  aday bir gol ortaya çıkıyor. Müsabakayı  kısaca özetleyecek olursak ; iki  topuk  pası, bir asist  bir  gol diyebiliriz.  

Rakip takım , oyunda  çok   erken  on  kişi  kalmasına  rağmen  Boluspor  orta sahasını  o kadar  kolay  geçiyor ki  sayısal  anlamda  eksik  olmasına karşın oyun anlamında  Boluspor ‘dan üstün  olduğunu  kanıtlıyor. Çok  transfer yapmak çok işler başarmak anlamına gelmiyor. Oyun  anlamında  da Giray  hocanın  takımına  oynattığı  mücadeleyi   irdelemesi  yanlışları  gözlemlemesi  gerekir.

Haftalardır gol atamamak, orta saha üstünlüğünü rakibe kaptırmak , oyundan fiziksel  anlamda düşmek, oyuna  bir  türlü  motive olamamak  Bolusporlu  oyuncuların  en  büyük  zaafı olarak gözlerden  kaçmamaktadır. İç  saha  galibiyetleri  büyük  önem  arz  etmekte  kaybedilen  her  puanın büyük  bedel  ve  sorumluluklar  taşıdığı yönetim  ve  teknik  heyet  tarafından  göz  ardı edilmemelidir.

Giray  hoca  ve  ekibi  oyuncularını  bir  an  evvel  bu  lige motive  etmeli  oyun  tarzı ve anlayışını   mutlaka  geliştirmelidir. Aksi  taktirde ligin dibine demir atan  ekiplerin, bu ligde buradan  kurtulmalarının  ne  derece  zor  ve  imkansız  olduğunu  bilmeleri  gerekir.

YORUM EKLE