KADIN GİRİŞİMCİ YÖNETİCİ OKULU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

24 Mayıs-12 Haziran 2018 tarihleri arasında Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından, iş sahibi kadınlarımızın, girişimci ruhlarını daha da geliştirmek, işlerini giderek büyütmek ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini arttırmak amacıyla  ücretsiz bir eğitim programı yapıldı.
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda 11 gün saat 13.00-16.00 saatleri arasında,
-Yönetimin Ruhu
-Kurumsal ve Bireysel Motivasyon
-Şirket Yönetimine Finansal Bakış
-Aile Şirketlerinde Kritik Başarı Faktörleri
-Dijital Pazarlama
-Kurumsal Yönetici ve İnsan Kaynakları
-İşletmenin Evrensel Köydeki Adresi
-Müşterisi İlişkilerinde Süreklilik
-İşletme Organizasyonunda Vizyoner Kimlik
-Yenilikçi Yönetim Becerileri
-Sorun Çözme Karar Verme
konularında, birbirinden değerli hocalar eğitim verdiler.
Bolu’nun çalışkan ve üretken kadınlarına bu imkanı sunan Garanti Bankası’na, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’na, eğitime katılan bütün kadınlar adına çok teşekkür ediyorum.
Eğitimlerin adından gördüğünüz üzere Bolu’da iş yaşamında var olma savaşı veren yaklaşık 35 kadın bu derslerden eminim çok yararlanacaklar. Ben kendi adıma öyle güzel şeyler öğrendim ki, bunlardan hem iş yaşantımda, hem sosyal yaşantımda çok farklı bakış açıları kazandım. Çoğu zaman içgüdüsel olarak yaptığım bazı davranışların bilimsel yönden açıklamalarını öğrendim. Bazı yaptıklarımın yanlış, bazı yaptıklarımın doğru olduğunu tespit ettim.
Eskiden “7’den yetmişe eğitim” diyordum, şimdi “beşikten mezara eğitim” diyorum. Öğrenmenin gerçekten yaşı yok. Bilgiler, bu teknoloji çağında öyle hızlı değişiyor ki, yeni şeyler öğrenmezseniz üniversiteyi de bitirseniz bir kaç yıl sonra cahil kalabilirsiniz.
Kadınlarımızın iş yaşamında daha fazla yer almaları, kendi işlerini kurmaları, ülkemizin de kurtuluşu ve gelişmesi yönünden olmazsa olmaz. Nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımız ne kadar iş yaşamına katılırlarsa, o kadar hızlı ekonomik yönden gelişiriz. Kalkınmış ülkelerin seviyesine çıkabilmemiz ancak böyle mümkün olabilir.
Eğitime katılan kadınlarımıza şöyle bir baktım, hepsi de kendinden emin, çalışkan, tutarlı ve başarmak İçin azimli kadınlardı. Erkeklerin dünyasında iş için, aş İçin resmen savaş veriyorlar. Ülkeyi yönetenler, kadınlar yararına pozitif ayrımcılık yapmalılar, yoksa bu ülke daha uzun süre gelişen ülke sınıfından çıkamaz.
Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
YORUM EKLE

banner133

banner128

banner129

banner124