KAYNAŞMA YEMEĞİMİZ


Nelerle, nasıl karşılaşılacağı bilinmeyen yerlerin adıdır gurbet. Yeri başkadır. İnsanı yabancıdır. Suyu boğazımıza takılır, havası ciğerimizi yakar sokak ve caddeleri cam gibi asfalt olsada, üzerinde yürürken ayaklarınız dolanır, taşa takıldım sanır sendeler düşersiniz…

Şehrin yabancısı olduğunu düşünür ürkeksinizdir ama, sizi çoğu tanır üniversite öğrencisi diye. İlk, Orta, Lise Okul öncesini saymazsanız hayaliyle yaşadığınız üniversite.

Aileniz için doğumdan sonra başlamıştır düşler. Benim yavrum okuyup büyük adam olacak! İşte yavaş yavaş, sevinçle başlar kaygılar. Yaş 19 – 20 Daha çocuk. Bu yaşta ne yapar gurbet ellerde. Aç mı kalır, açık mı ???

Çocuk alışmıştır gak deyince ekmeğin guk deyince suyun gelmesine şimdi kime yapacaktı bu nazı: Kime anlatacak, kiminle paylaşacaktı kaygılarını?

İlk etapta aileyi sarsada telaş kul sıkışmayınca hızır yetişmezdi. Böyle öğrenmişti büyüklerinden…

İşte Bolu Tanıtma ve Kalkınma vakfı, on yılı aşkın bir süredir başlattığı bir geleneğimiz vardı. AKADEMİK YIL BAŞLANGICINDA HOŞ GELDİNİZ, MEZUNİYETE GÜLE GÜLE adlarıyla ÜNİVERSİTE HALK KAYNAŞMA YEMEĞİMİZ 22 Ekim 2018 de kampüsünde verilecektir. Bu yemek; bundan böyle en az dört yıl aile yuvanızın sıcaklığını unutturmayacaktır.

Bu yemek; gurbeti unutturacaktır.

Bu yemek; dostlukların kapısını açacaktır. Bu yemek; Sakin; huzurlu vede güvenli bir kentte olduğunuzun rahatlığını verecektir.

Kentimize hoşgeldiniz diyor başarılar diliyorum.

YORUM EKLE

banner129