KENT KONSEYİ YEMEĞİ

 

Kurum çalışanlarının ara ara bir araya gelip yemek düzenlemesi hoş bir olay. Dostluğun, güvenin pekişmesini sağlar. Zaman zaman da taraflar arası mesafeleri kapatır, kurum çalışanları ve ailelerin kaynaşmasını sağlar. Kibiri ortadan kaldırır, güncel olaylarda sorunların çözümüne yardımcı olur. Günlük çalışmalarda yorgun bedenler, dinlendirir, düşüncelerdeki bilinmezleri açar.

Kent Konseyi’nin böylesi bir yemeğinde BOBES’te yürütme kurulumuz ve Belediye Başkanımızlar beraberiz…Kent Konseyimi Başkanımız Sn.Refik Özçelik’in “hoş geldiniz” selamlamasıyla başladı.

Son dönem gelişmeleri üzerine başkan Sn.Alaaddin Yılmaz özgeçmişinden sonra çalıştığı dönem içinde yaptıklarını, yapamadıklarını özetlemeye başladı.

Kökeninin öğretmen olduğunu. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, mesleğinde yurt dışı çalışması. Bolu’ya dönüşü. İki şirket, Belediye Meclis Üyeliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu kuruluşu ve üç dönem Bolu Belediye Başkanlığı…

Hedefinin Bolu’yu gelişmiş on il arasına sokmak olduğundan bahsederek, günü birlik işleri değil, geleceğin hesabına göre ufku geniş açıdan bakarak değerlendirdiğini açıkladı.

-Böylesi bir doğa güzelliğini belediye hizmetleriyle taçlandırmak olduğunu.

-Önce labirent gibi olan yol sorununu beli bir program içinde halletmek, kaldırımları yenilemek olduğunu,

-Atık su kanalizasyon ve çöp olayını hallettiğini. Geniş bir alanda elektrik panelleti be çöpten elektrik elde ettiğini.

-Çöpü ayrıştırdığını. Evsel ve katı atıklar olarak geri dönüşüm sağlandığını.

-Park bahçeleri revize ettiğini. Kent meydanları yaptığını, arıtma tesisi ile temiz su elde ettiğini. Karadere ve Gölköy sularının yanında Çele Barajı’na ait çalışmaları.

-Gölcük’te ilave tesisler ve sosyal faaliyetlerle birlikte Köroğlu Parkı ve Heykeli ile Nilüfer Parkı. Karaçayır ve Orman Parklar.

-Park bahçeleri, sebze ve meyve bahçesi. Örnek tarımsal çalışmaları ile yeni doğan çocuk adına fidanlama.

-Asfaltlama, parke taşı ve bir dizi imalatlar.

Üç dönemki çalışma diliminde yapılamayan işler diye sıralanan işleri bir çırpıda anlatıverdi Sn.Başkan titrek sesle.

Bir dönem de böyle bitti. Dileğim yeni başkan noksanları tamamlar. Teşekkürler Başkanım…

YORUM EKLE

banner133

banner129