MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MEZUNİYET

Yrd. Doç. Dr. Okul Müdürü Sn. Hasan Lök, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksek Okulu, 2016-2017 mezuniyet töreni açılış konuşmasında şunları söylüyordu.

-Bugün 42.yıl kuruluşumuz ve 41.mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Okulumuz, Bilgisayar, makine, otomotiv, iç mekan tasarımı işletme yönetimi, Muhasebe, Bankacılık, Peyzaj vb. 16 programı ve 5500’ün üzerinde öğrencisi, yetkin 50 akademik kadrosuyla kalite odaklı, ihtisaslaşma ve çeşitlilik ilkeleri ile rekabetçi bir yapıyı esas alan, hesap verebilen, öğrenci odaklı bir kurumdur.

-Küreselleşme olgusu içinde olan Yeni Türkiyemize, daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorum.

Değerli evlatları; bu iki yıllık dönem sonu 16 alanda meslek sahibi oldunuz. Yeni açılan üniversitelerimiz sonucu eğitim öğretime devam etmek isteyenlere imkanlar doğmuştur.

Ana babaların verdikleri emeği boşa çıkarmayacağınıza inanıyor, yeni başlayan hayat yolculuğunuzda sağlıklar ve başarılar diliyorum, dedi ve diplomaların dağıtımı sonrasında sevinç gösterisi kepler, havaya uçuruldu.

Evet bu kazanım, madalyonun bir yüzüydü. Yeni çıkılan hayat yolculuğu sürprizlerle doluydu. Hayat okulunda yolculuk El bebe Gül bebe olmayabilirdi. Desteksiz, kendi ayakları üzerinde durma zamanı başlamıştı. Şimdi artık iş, aş, eş zamanıydı.

Bir tohum düşmüştü ana karnına. Korundu, gelişti, açtı gözünü dünyaya. Korundu kötülüklerden. Sevgi ekmeği, öğrenme okulu oldu. Ard arda yükseliyor çıkılıyordu basamaklar. El ele, can cana, çocuk mutlu, aile mutlu. İstenen durağa gelinmiş inilmişti yaşam alanına. Bu alanda her şey başka. Ekmek sanki aslanın ağzında değil midesinde. Süslü diploma; bilgi, beceriyi dost tavsiyesine bırakmış. Artık ‘’gak deyince ekmek, guk deyince su yok!’’ Her şey alın teri karşılığında, o da terletecek iş bulunduğunda.

Hayat mektebi böyle bir şey, acılarla tatlıların koalisyonu… Hayat şimdi başlıyor gençler. Yolunuz bahtınız açık olsun, kolay gelsin…

 

YORUM EKLE