izmir escort

Okullar Açılırken, Yetkililer Yatıyor!

Sıklıkla yazdığım gibi, şüphesiz eğitim ve sağlıkta fiziki olarak sorunsuz illerin başında geliriz. Rahmetli İzzet Baysal Babamızın yaptığı karşılıksız yatırımların sonucudur.

2019-2020 eğitim öğretim sezonu başlarken, karmaşa, sıkıntı, tartışmalar başladı. Tartışmaların ana kaynağı, sistemdeki karmaşa olduğu ortadadır!

Israrla her okulun İmam Hatip yapılmak istenmesine karşılık, ailelerin direnmesi kimsenin umurunda değil!

Yaklaşık 400 öğrencinin okullara yerleşememiş olması, Bolu’da kimsenin gündeminde değil!

Geleceğimiz olan ve geleceğin teslim edileceği gençlerimizi düşünen bir Allah’ın kulu yok!

Aileler Bakana ulaşıyor, eylem yapıyor, çocuklarımız diye feryat ediyor, bütün Bolu susmuş üç maymunu oynuyor!

Zorla yada mecburi olarak gönderilmek istenen okullara gitmek istemeyen gençlerimiz, bunalıma girmiş, ağlamaktan gözleri şişmiş millet kör numarası yapıyor!

Kendi hakları söz konusu olunca meydanlara inenler, geleceğimiz söz konusu olunca(biri hariç), ortalarda yoklar!

Sistemi öyle bir hale getirdiler ki, ara eleman yetiştirmek mümkün olmuyor. Devasa okullarımız 150-200 öğrenciyle ders başı yapacak ama çözüm arayanları arar olduk! Daha garip olan yeni yapılan okullarımızın ne olacağı belli değil!

Mimar İzzet Baysal ve Endüstri Meslek Lisesi birleşmesi gerekirken, kimsenin umurunda değil! Bitmeye yakın organize sanayi meslek lisesi için hiçbir alt yapı tamamlanmadığını görüyoruz. Burası da tıpkı üniversitenin aniden bir kararla meslek yüksekokulumuzdaki öğrencilerimizi 10 km uzağa taşıyarak mağdur edecektir!

Milli Eğitim Bakanımızın verdiği sözü il genel meclisi olarak biz tutacağız. Eylül ayı ilk toplantısında, CHP, Ak Parti ve MHP li arkadaşlarımızla önerge vererek, Alpağut Mahallemizde yapılan Lisemizi Anadolu Lisesi olarak Vali Ahmet Ümit Beye onaya göndereceğiz. Umarım bir sorun yaşamadan onaylanır. Bu onay bakan beye ulaştığında da, imzalanarak bir nebze olsun gençlerimize nefes aldırır, inşallah.

Sorunun aslı, Bolu’nun sahibi olmamasıdır! 400 civarında öğrencimiz için çözüm bulunmaması, Bolu’da yaşayan herkesin sorumlu olduğunun bilinmesi, vebal altında olduğunu unutmamasıdır. Lütfen geleceğimize sahip çıkalım. Sahip çıkalım ki, bunlar da yarınlarda bizlere sahip çıksınlar…

YORUM EKLE

banner133