ÖZEL BİREYLER

Bolu Kent Konseyi özel bireyler meclisinin “Üretimde Bende Varım” projesi kapsamında müzik engel tanımaz ritim grubunun kent meydanında konseri vardı. Kalabalık bir izleyici topluluğunun izlediği 26 kişinde oluşan grup müzik hocaları Sayın Gökhan Kuş yönetiminde muhteşem bir konser verdi. Engelli meclisimizin özel bireyleri bir yanda işletmelerimizde devletimizin tanıdığı istihdam amaçlı beceri kurslarına devam ederken müzik eğitimine de devam ediyorlar. Kazandıkları becerilerle ürettikleri bazı işletmelerde satışa sunuluyor.

-Proje hazırlayıcıları: Sn. Şeyda Ay, Sn. Sabri Güleç

-Proje sahipleri: Bolu Belediyesi, Bolu Kent Konseyi

-Projeye katkıda bulunan kurumlar: Bolu Belediye Başkanlığı Kent Konseyi Özel Bireyler Meclisi,

-Milli Eğitim Müdürlüğü(İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi),

-Sağlık Müdürlüğü,

-Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü,

-Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,

-İşkur

Engelli dediğimizde yaşam sürecini zorlaştıran bedensel noksanlıkları olan bireylerimi aka geliyor. Bunların en zorda olanları özel bireyler dediğimizi ZİHİNSEL ENGELLİ olan kesimdir. Bunlar birçok işini yardımsız yapamazlar. İşte bu projeyle, istihdam amaçlı veya kendi ayakları üzerinde durabilecekleri beceri eğitimleri verilmekte. Kuşa konuşmayı öğreten eğitim şimdi de bir dizi eğitim modülleri ile beceriler kazandırmakta.

Günümüzde akıllı dediğimiz bazı insanlar DEĞİRMENE YOĞURT ÖĞÜTMEYE giderken bizim özel bireylerimiz aldıkları eğitimlerle çeşitli el becerilerini, el sanatlarını öğreniyorlar. Aldıkları müzik eğitimiyle de MÜZİK ENGEL TANIMAZ DİYEREK RİTİM GRUBU adıyla konser veriyorlar. Ev eğitimi sen her şeye kadirsin diye alkış tutanların beğenisini alıyorlar.

Özel bireylere katkı sağlayan belediyemize, kamu kurumlarımıza, proje sahiplerine, öğretmenlere, yardımcılara ve emeği geçen herkese ve de özel bireylerimize yürekten teşekkürler. Teşekkürler alkış tutan ellerin sahiplerine. Teşekkürler kent konseyimize.

YORUM EKLE