Politikada Dün

 

Cumhurbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan dün İstanbul ve İzmir’de partililerine hitap etti. Cumhurbaşkanı özet olarak “Sayın Kılıçtaroğlu iktidar olmak için çok çabalıyor ancak çok daha fazla çalışması lazım. Maalesef  bu seçimde de halkımız bizi seçecek. Onun adına üzgünüz. CHP seçmenine de biraz daha sabır diliyoruz. Biz onlar adına da çalışıyoruz” dedi.

İyi Parti genel başkanı için, “ Sayın Akşener de çok çabalıyor ve bizi gerçekten sıkıştırıyor ancak bize göre iktidar olma potansiyeline gelemediler. Yine de çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

HDP ye de seslendi. “Buradan HDP ve seçmenlerine de seslenmek istiyorum. Demokrasiyle terör bir arada olmaz, teröre karşı kesin tavrınızı koyun. Eğer bizden yardım isterseniz her zaman yardıma hazırız. Milyonlarca seçmeninizin güvenini sarsmayın. HDP seçmenlerine  tavsiyem, vekillerinizin bölgenin refahı ve ülkenin huzuru için çalışanlardan olmasını temenni ederim”.

Cumhurbaşkanı ayrıca başkanlık seçimleri için de “ 24 Haziran seçimleri gerçekten tarihi öneme sahip. Adayların çokluğu bu seçimleri bir karnaval havasına dönüştürecek. Çok iyi rakiplerim var öyle ki rakibimin birinin partisinin adı bile İyi ama biz daha iyiyiz. Öyle olmasaydı bu kadar yıl iktidar olabilir miydik? Yine de iyi olan kazansın diyelim” dedi.

Sayın Kılıçtaroğlu Erdoğan’a Kayseri’den cevap verdi. “Sayın Erdoğan bizim yeterince çalışmadığımızı söylüyor. Onun penceresinden öyle görünüyor olabilir. Bu seçimde Sayın Erdoğan’ı emekli edeceğiz. Malum Cumhurbaşkanlığı adayları milletvekili olamıyor. Erdoğan’a torunlarıyla uzun emeklilik yılları dilerim”dedi.

İyi Parti lideri Sayın Akşener de Zonguldak il başkanlığının açılışında konuştu. “Sayın Cumhurbaşkanı bizi yeni kurulmuş bir parti olarak görüp rakip olarak görmüyor ama biz onun koltuğuna talibiz. Buradan Sayın Erdoğan’a seçime katılmamız dolayısıyla telefon ederek tebrik etmesinden dolayı da huzurunuzda teşekkür ederim” dedi.

Sayın Bahçeli görüşlerini sosyal medya hesabından duyurdu. Bahçeli “ 24 Haziran seçimleri Türkiye Cumhuriyetinin yönetim yapısını temelden değiştirecektir. Türk Milletinin yapısına daha uygun olduğunu düşündüğümüz başkanlık sistemi şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yukarıdaki açıklamaları okuyunca hem şaşırdınız hem de özlem duydunuz değil mi?

Türk Milleti olarak siyasilerin bu türlü saygılı kibar ve centilmen açıklamalarına hasret kaldık.

Dün buna benzer açıklamalar yerine tezek muhabbeti dinledik.

Politikacılar, toplumsal barış alarm veriyor haberiniz olsun.

Sevgi, barış, hoşgörü dili kullanmanın vakti gelmedimi?

YORUM EKLE