12 DABO Basketbol Okulu Bolu’da çalışıyor

İlimizin dört bir yanında Basketbola gönül vermiş çocukların bir araya geldiği 12 DABO Basketbol Okulları çalışmalarını 17 Temmuz Spor Salonu’nda sürdürüyor.

 12 DABO Basketbol Okulu Bolu’da çalışıyor

12 DABO Basketbol Okulları çalışmalarını 17 Temmuz Spor Salonu’nda sürdürüyor. Antrenör Serhat Tutucu ve yardımcılarının çalıştırdığı 12 DABO Basketbol Okulları antrenmanlarını Cumartesi ve Pazar günleri 12.00 ile 14.00 saatleri arasında 17 Temmuz Spor Salonu’nda sürdürüyor. Bay-bayan yaklaşık 30 sporcunun yer aldığı DABO’da farklı yaş gruplarındaki sporsever çocukları küçük bir miktar ücret ödeyerek basketbol oynamanın keyfine varıyor. Isınma hareketlerinin ardından küçük basketbol tutkunları top çalışmaları ile idmanlarını tamamlıyor. Velilerin de keyifle izlediği idmanlarda renkli görüntüler ortaya çıkıyor.

BOLU ÇOK ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan DABO Basketbol Okulu’nu açılmasıyla çocuklar hem spor yapacak hem de farklı illerde turnuvalarda yer alabilecek ve bol bol maç yapacak. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları kapsamında sağladığı finansal destekle gerçekleştirilecek organizasyonla çocuklar yıl boyunca basketbol oynayabilecekleri gibi farklı etkinliklerde de yer alabilecek. Öte yandan uzman eğitmenler genç sporculara, birlikte hareket etmek, takım olma bilincini aşılamak, farkındalık yaratmak ve kişisel gelişim sağlamak amaçlı Takım olma faaliyetleri uygulayacak. 2002 yılında 20 ille başlanan projede Bolu özellikle büyük takımların kamp merkezi olması nedeniyle de önemli bir yer tutuyor. Küçük sporcular bu organizasyonla yıldız oyuncularla tanışıp fotoğraf çektirme şansını da yakalayacak.


Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128