12 Dev Adam Basketbol Okulu Bolu’da açılıyor

İlimizin dört bir yanında basketbola gönül vermiş çocukların bir araya geleceği 12 DABO Basketbol Okulları kısa bir süre sonra faaliyete geçecek.

 12 Dev Adam Basketbol Okulu Bolu’da açılıyor

Antrenör Serhat Tutucu’dan alınan bilgiye göre DABO’da yer almak isteyen farklı yaş gruplarındaki sporsever çocukları küçük bir miktar ücret ödeyerek basketbol oynamanın keyfine varacak. Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan DABO Basketbol Okulu’nu açılmasıyla çocuklar hem spor yapacak hem de farklı illerde turnuvalarda yer alabilecek ve bol bol maç yapacak. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları kapsamında sağladığı finansal destekle gerçekleştirilecek organizasyonla çocuklar yıl boyunca basketbol oynayabilecekleri gibi farklı etkinliklerde de yer alabilecek. Öte yandan uzman eğitmenler genç sporculara, birlikte hareket etmek, takım olma bilincini aşılamak, farkındalık yaratmak ve kişisel gelişim sağlamak amaçlı Takım Olma Faaliyetleri uygulayacak. 

2002 yılında 20 ille başlanan projede Bolu özellikle büyük takımların kamp merkezi olması nedeniyle de önemli bir yer tutuyor. Küçük sporcular bu organizasyonla yıldız oyuncularla tanışıp fotoğraf çektirme şansını da yakalayacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil Ceylan
adil Ceylan - 6 yıl Önce

ben çocuğu mu basketbol kursuna yazdırmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor mail adresime yazabilirsiniz adil.ceylan1434@gmail.com

SIRADAKİ HABER

banner128