12 Dev Adamın maşallahı var! 85-46

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi 7. grubunu yenilgisiz lider tamamlayarak E.B.3.Lig’e yükselen Boluspor Basketbol takımı C grubunun ilk karşılaşmasında Kastamonu Özel İdarespor’u 85-46 mağlup etti.   Erkekler...

12 Dev Adamın maşallahı var! 85-46

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi 7. grubunu yenilgisiz lider tamamlayarak E.B.3.Lig’e yükselen Boluspor Basketbol takımı C grubunun ilk karşılaşmasında Kastamonu Özel İdarespor’u 85-46 mağlup etti.

 

Erkekler Bölgesel 3. Lige yükselen Boluspor Basketbol takımımız C gurubundaki ilk maçında sahasında Kastamonu Özel İdarespor’u konuk etti. 7.gurubu yenilgisiz lider tamamlayan Boluspor Basketbol takımımız gurup maçlarındaki ilk rakibi olan Kastamonu Özel İdarespor’u 85-46 mağlup etti.

İlk yarıyı 39-24 önde bitiren dev adamlar maçın sonunda farkı 40 sayıya kadar çıkartarak 85-46 kazandı. Maçta Serkan Çetin ve Çağdaş Çalış sergiledikleri büyük performansla galibiyetin mimarı oldular. Attıkları 3’lüklerle takımlarını şaha kaldıran iki oyuncunun maç sonrasındaki mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

“Her şey daha güzel olacak”

Takım olarak çok iyi mücadele ettiklerini ve bu şekilde giderse istedikleri yerlere ulaşacaklarını belirten takım koçu Cengiz Karadağ, “İkinci grubun ilk maçında iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Takım olarak çok iyi oynadık. Ama Serdar Hot, Serkan Çetin ve Çağdaş’ın performansları gerçekten çok iyiydi. Çok emek verdiler takım olarak çok iyi oynadılar. İnşallah araya bir sakatlık ya da hastalık girmezse daha iyi olacağını düşünüyorum. Serkan Tanırgan 2 gündür hastanede yatıyordu. O yüzden bu maçta oynayamadı. Erhan da 20 gündür el bileğindeki zorlanmadan dolayı tedavi görüyordu. Uzun süreçler başlıyor. Bizde bu uzun sürelerden iyi sonuçlar alarak play-off’lara iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Sakatlarında iyileşmesinden sonra her şey daha güzel olacak” ifadelerine yer verdi.

Fatih Yamaner, Müjdeyi verdi

Basketbol Şubesi Başkanı Fatih Yamaner, Kastamonu Özel İdarespor galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada “3.lig deki ilk karşılaşmamızda aldığımız galibiyetten dolayı oyuncularımızı ve teknik kadromuzu kutluyorum. Boluspor Basketbol takımımızın başarısı ile ilimizde salon sporlarının gelişmesine de katkı sağladığını görmek ayrı bir mutluluk veriyor. Bu galibiyetin ayrı bir güzelliği de şu, İlimizden yetişen genç ve tecrübeli sporcularımızda karşılaşmada oynayıp takımına destek veriyorlar. Bu sporcuların yetişmesinde büyük emek veren ilimizdeki Beden Eğitimi öğretmenleri ve AİBU BESYO’daki akademisyenlere de çok teşekkür ediyoruz. Basketbol branşının kalıcı olması için bu destek çok önemli! Basketbol takımımızın başarısına Kulüp Başkanımız Necip Çarıkcı da bir jest ile karşılık verdi. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve Arçelik Ürün Direktörü Adnan Tüfekçi tarafından Boluspor’a kazandırılan 32 kişilik yeni minibüsün Kulüp Başkanımız Necip Çarıkcı tarafından Basketbol takımının ulaşım ihtiyaçları için kullanılacağının müjdesini verdi. Basketbol şube yönetimi olarak basta Kulüp Başkanımız Necip Çarıkcı olmak üzere Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve Sayın Adnan Tüfekçi’ye çok teşekkür ediyoruz. Basketbol Takımımız Şanlı Boluspor markasına değer katmaya devam edeceğini belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124