12 Hakem 6 metrelik odada hazırlandı

İlimiz de 6 hafta önce, Coca Cola Elit Akademi Liginin başlaması ve şimdide Amatör Küme ligin alt yapı takımlarının başlamasıyla birlikte Karaçayır’da ki futbol tesislerinde sıkıntılar bitmiyor.   6 Metrelik...

12 Hakem 6 metrelik odada hazırlandı

İlimiz de 6 hafta önce, Coca Cola Elit Akademi Liginin başlaması ve şimdide Amatör Küme ligin alt yapı takımlarının başlamasıyla birlikte Karaçayır’da ki futbol tesislerinde sıkıntılar bitmiyor.

 

6 Metrelik alanlık soyunma odasında 3 hakem soyunurken, hakem sayısı 12’ye çıkınca hakemlerin sıkıntısı gözlerinden okundu. Karaçayır spor kompleksi içersinde hem futbolculara hem de hakemlere hizmet eden bina artık hizmet edemeyecek duruma geldi. Bu binanın hemen yanında inşa edilen sadece boş bir bina olarak duran Amatör takımlarına hizmeti için teslim edilmesi beklenilen binanın akıbeti belli değil. İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı tarafından 350 Bin TL aktarılarak bitirileceği ve binanın teslimi sözünde bulunulmuştu. Meclisin aktarmış olduğu para sonrası ihalenin yapılmasına karşılık, ihaleye yapılan itiraz nedeniyle inşaatın yapımına başlanamadı. Yakın zamanda inşaatın başlaması bekleniyor. 23 Eylül Pazar günü 12 hakem 6 metrelik bir alan içinde kıyafetlerini giyerken, uygunsuz bir ortamda maç kritiğinde bulunup rapor hazırlarken çok ilginç anlar yaşandığı dikkatlerden kaçmadı. Hakemler ve Futbol takımları yetkilileri bir an önce amatör spora el atarak dertlerine çözüm bulunması, verilen sözlerin bir an evvel yerine getirilmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128