16 ilden 100 sporcu mücadele etti

Minikler A Grubu Türkiye Şampiyonası müsabakaları haftasonunda Bolu’da oynandı. Müsabakalar Karaçayır Spor Salonu ev sahipliği yaptı.

16 ilden 100 sporcu mücadele etti

Haber: Erdal Tanrıverdi

Konuyla ilgili olarak gazetemiz spor servisine özel bir açıklama yapan Masa Tenisi İl Temsilcisi Murat Fırat Baydar şöyle konuştu: “Bolu için güzel bir tanıtım oldu. Biz Federasyon temsilciliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Gelen misafirlerimizin barınması, yemeği, ulaşımı gibi konularda sıkıntı yaşamadık. 16 ilden yaklaşık 100’e yakın sporcu şampiyonaya katıldı. Batı Karadeniz, Marmara, Trakya bölgelerinden sporcular mücadele etti. Federasyonumuzdan 16 hakemimiz 10 masada müsabakaları yönettiler. Burada milli ve milli olacak sporcular ter döktü. Burada ilk 8’e girenler Türkiye şampiyonalarına gitmeye hak kazandı. İlk 4’e girenlere ise ödül ve madalya verildi.”

Halk yeterli ilgiyi göstermedi

Baydar şampiyonayla ilgili eksiklikleri de anlattığı açıklamasında şunları da söyledi: “Bunun dışında biz Bolu için bu faaliyetleri istedik ama maalesef halkımızda yeterli ilgiyi göstermedi. Ya da biz duyurusunu tam olarak yapamadık galiba. Sadece sporcu aileleri seyretti. Bu spor izleyicisi az olan bir spor. Tüm Bolu halkını bundan sonraki müsabakalar davet ediyorum. Müsabakalarımız ücretli değil. Salonda da kantin eksiği sıkıntımız var. Yetkililere bunu ilettik. Yakın zamanda süper lig maçları olacak burada. Ülke milli takımlarında oynayanlar Beşiktaş, Fenerbahçe gibi takımları 12-13 Kasım tarihlerinde Bolu’da olacak.16 bayan, 16 erkek takımı Bolu’ya gelecek. Seyir zevki çok güzel maçlar olacak. Tüm halkımız o maçlara da bekliyoruz. Bolu’nun şöyle bir avantajı var: Süper Ligde takımı olmayan ama Süper Lig maçlarına ev sahipliği yapacak tek il Bolu olacak. Genelde  bu maçlar Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde oynanıyor. Yeni salonumuzun açılması ve il müdürümüzün de desteği ile bu imkana kavuştuk. İnşallah o da başarılı bir organizasyon olacak. Genel misafirlerden aldığımız geri dönüş güzel. Gelenlerin ilgisi çok iyiydi. Salonumuzu, şehrimizi ve ortamı çok beğendiler. Toplantı salonu, bekleme alanı, malzeme ve oyun alanı çok beğenildi. Tabi eksiklerimiz var, onları da gidereceğiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128