2 bin 500 sporcu tesislerden yararlanıyor

Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Gökmen, İl Özel İdaresi’ne amatör kulüplere yaptığı malzeme yardımından dolayı teşekkür ederek 2 bin 500 sporcunun tesislerinden yararlandığını söyledi.

2 bin 500 sporcu tesislerden yararlanıyor

Haber: Gönül Olutürk

Gökmen, “Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza üye, 30 kulübümüzden faaliyetlerini geçen sezon aktif bir şekilde sürdüren, bu sezon da faaliyetlerine devam eden, 17 kulübümüze ve salon sporlarında faaliyet gösteren kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz. Federasyon bünyesinde 8 yaş grubunda çalışmalar yapılmakta ve grup birincileri de ilimizi il dışında temsil etmektedirler. Ortalama 2500 sporcumuz tesislerimizde spor yapmaktadır” dedi.

“Sağlıklı bireyler yetişiyor”

Gökmen’in ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, amatör spor kulüplerinin topluma, geleceğe sağlıklı bireyler yetiştirdiği için mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Aslında sizler toplumumuza, geleceğimize, gençliğimize, mutluluğumuza ve eğitimimize hizmet ediyorsunuz. Bu hizmeti gerçekleştirirken de, ne kadar kısıtlı imkanlarda ne kadar zor şartlar altında bu faaliyetleri sürdürdüğünüzü bizler biliyoruz. Bu anlamda da bizler 2017 yılı içinde dağıtılmak üzere geçtiğimiz yıl İl Genel Meclisimizde, bu malzeme ödeneklerini ayırdık. Bu anlamda biz başta Valimize, İl Genel Meclisindeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu malzemelerin alımında bugüne kadar emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Herkes spor yapmalı”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Bolu Belediyespor’un amatör sporcu sayısının 1650 olduğu bu sayıyı 3600’e çıkarmak istediklerini söyleyerek, “ Bolu gelecekte spor kenti olacak, sağlık kenti olacak, turizm kenti olacak. Bunu artık herkes kabullenmeye başladı. Hepinizin spor yapmasını istiyoruz. Çünkü spor dışında çok zararlı şeyler yapılabiliyor. Cep telefonlarına mahkum oluyoruz. Bütün gençlerimizin spor yapmasını istiyoruz. Hatta yaşlılarımızın da spor yapmasını istiyoruz. Bu konuda da çok yoğun çalışacağımızı ifade ediyoruz. Şu an itibariyle Bolu Belediyesinin amatör spor kulübü olarak çalıştırdığı 1650 genç var. İnşallah gelecek sene sadece Bolu Belediyespor’un ilgilendiği sporcu sayısını 3600’e çıkarmak istiyoruz. Ne kadar çok genci yetiştirebilirsek, ne kadar çok genci geleceğe sağlıklı olarak kazandırabilirsek, o bizim mutluluk kaynağımız olacak” dedi.

“Destek verenlere teşekkürler”

Son konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş ise, spor yapmanın önemine değinerek şöyle konuştu: “Bugün hem Bolu için hem de gençlerimiz için güzel bir olayı gerçekleştirdiğimiz için gurur ve sevincini yaşıyoruz. Spor, insanın hayatında olması gereken ve hayat boyu sürdürmesinde yarar olan bir faaliyet. Bu spor faaliyetlerinin sadece fiziksel olarak değil, kulüplerin çatısı altında yürütülmesi ayrıca bir önem taşımaktadır. İlimizde amatör spor faaliyetlerinin her geçen gün arttığını ve bundan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Amatör spor kulübü faaliyetlerine destek veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Amatör sporu, 3 farklı konuda değerlendirmek istiyorum. Amatör spor kulüplerimizde geleceğin profesyonel sporcularının yetiştirmenin ve geleceğin yeteneklerini geliştirmenin çalışmasını yapıyoruz. Aramızda Türkiye çapındaki müsabakalarda, Türkiye Şampiyonu olmuş gençlerimiz var. Bolu olarak bundan gurur duyuyoruz. Bolu olarak önümüzdeki yıllarda Türkiye çapında, Avrupa çapında, Dünya çapındaki derecelere imza atacak gençlerimizin yetişeceğine inanıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Aksay
Hasan Aksay - 3 yıl Önce

emeği geçenlere kıbrıscıkspor olarak teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER