banner120

20 günde 10 bin kişi!

Abant Tabiat Parkı'nı 20 günde 10 bin kişi ziyaret etti.      Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kent arasında yer alan ve dört mevsim bir başka güzelliğe bürünen Abant Tabiat Parkı özellikle...

20 günde 10 bin kişi!

Abant Tabiat Parkı'nı 20 günde 10 bin kişi ziyaret etti. 
     Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kent arasında yer alan ve dört mevsim bir başka güzelliğe bürünen Abant Tabiat Parkı özellikle kış mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.  Konaklamak ve günü birlik tatil için Abant'a gelen tatilciler nedeniyle zaman zaman Abant girişinde ve göl çevresinde uzun araç kuyruklar oluşuyor. Otobüslerle gruplar halinde gelen tatilciler göl kenarında çalan müziğin ritmine kendilerini kaptırarak halay çekiyorlar. Tatilciler özellikle hafta sonları geldikleri Abant'ta buz tutmuş göl çevresinde yürüyüş yaparak, ata ve faytona binerek, kızak ve poşetlerle kayarak, aileleriyle birlikte mangal yapıp ve fotoğraf çekerek, tatillerinin keyfini çıkartıyor. Abant Tabiat Parkı'nı 20 günde 10 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Abant'ta hava sıcaklığının eksi 12 dereceye kadar düşmesinin ardından Abant Gölü kısmen buz tuttu. Buz tutan gölün üzerinde tatilcilerin yürümemesi için Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekipleri sık sık uyarılarda bulundu. Buna rağmen bazı tatilciler tüm uyarılara rağmen gölün üzerinde yürümeye devam ettiler. 
     
    
Sürücüler zor anlar yaşadı
     
     Mudurnu-Abant yolundan Abant'a gelmek isteyen tatilciler, kar ve buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarak yollarına devam ederken, bazıları ise köylülerin yardımıyla yollarına devam edebildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124