50.Yıl İ.Ö.O zorlansa da kazanmasını bildi! 3-2

Yaş Grupları Bayanlar Voleybol Kulüp Müsabakalarında dün gerçekleştirilen dört karşılaşma ile devam edildi. Günün son maçında 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) ile İnkılap İ.Ö.O. (D) karşı karşıya...

50.Yıl İ.Ö.O zorlansa da kazanmasını bildi! 3-2

Yaş Grupları Bayanlar Voleybol Kulüp Müsabakalarında dün gerçekleştirilen dört karşılaşma ile devam edildi. Günün son maçında 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) ile İnkılap İ.Ö.O. (D) karşı karşıya geldi ve heyecan dolu maçı 3-2 kazanan taraf 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) oldu.

 

Haber: Volkan Yılmaz

Yaş Grupları Bayanlar Voleybol Kulüp Müsabakalarında dün gerçekleştirilen dört karşılaşma ile devam edildi. Günün son maçında 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) ile İnkılap İ.Ö.O. (D) karşı karşıya geldi. Maça iyi başlayan taraf 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) olurken ilk teknik molaya girilirken 8-2 önde olan taraf olmayı başardı. Moladan sonra da farkı koruyan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) setin sonunda 25-16 galip gelen taraf oldu ve maçta durumu 1-0’a getirdi. İkinci sette kurallara göre iki takımında zorunlu üç değişik yapması gerektiği ve İnkılap İ.Ö.O (D) takımının hiç yedek oyuncusu bulunmadığı için seti hükmen 25-0 kazanan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) oldu ve skor 2-0’a geldi. Üçüncü sette ilk teknik molaya girilirken 8-7 yine 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) üstünlüğü vardı. Fakat teknik moladan sonra İnkılap İ.Ö.O. (D) üstünlüğü ele geçirdi ve ikinci teknik molaya 16-14 önde giren taraf oldu. Moladan sonra da üstünlüğü kaybetmeyen İnkılap İ.Ö.O (D) bu seti 25-20 kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü sete daha önceki setlerde olduğu yine 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) takımı iyi başlayan taraf oldu. Fakat üçüncü sette olduğu gibi yine moladan sonra kendine gelen İnkılap İ.Ö.O. (D) ikinci teknik molaya girilirken 16-14 üstün olan taraf olmayı başardı. Setin sonuna kadar ele geçirdiği üstünlüğü korumayı başaran İnkılap İ.Ö.O.(D) bu seti de 25-23 önde kapatarak durumu 2-2’ye getirdi ve maçı beşinci yani tie-break setine uzattı. 15 sayılık bu son sette iki takımda kazanabilmek için varını yoğunu ortaya koydu. Sete iyi başlayan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A)  takımı teknik molada 8-6 önde olan taraf oldu. Moladan sonra da üstünlüğü devam eden 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) takımı sahadan 3-2’lik galibiyetle mutlu ayrılan taraf oldu.

 

50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A): Ayşe Ceren, Rüveyda, Pınar, Ceyda, Melike, Aylin, Ecem, İdil, Özge, Elçin, İrem 

Antrenör: Oktay ÖZTÜRK

 

İnkılap İ.Ö.O. (D): Belinay, Sinem, Zeynep, Melek, Elif, Yaren

Antrenör: Tayfun URLUOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128