‘Red-Bull Genç Kanatlar’ Projesi Bolu’da start verdi

Gençleri spora teşvik etmek ve toplumda daha sağlıklı bireyler yetişmesine destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Red Bull’un sponsorluğundaki milli sporcu Ahmet Arslan Bolu’da Canip Baysal Lisesi ve...

‘Red-Bull Genç Kanatlar’ Projesi Bolu’da start verdi

Gençleri spora teşvik etmek ve toplumda daha sağlıklı bireyler yetişmesine destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Red Bull’un sponsorluğundaki milli sporcu Ahmet Arslan Bolu’da Canip Baysal Lisesi ve İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Ahmet Arslan, orta öğretim ve üniversite öğrencilerine Türkiye’ye 5 Avrupa şampiyonluğu ve dünya 2.’liği kazandırmanın sırlarını anlattı.

 

Tüm dünyada macera sporlarından motor sporlarına kadar pek çok daldaki etkinlikleriyle sporun geniş kitlelere duyurulmasında önemli bir görev üstlenen Red Bull, tüm Türkiye’yi kapsayan yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.  Sağlıklı ve spora meraklı bireylerin yetişmesine katkı konusunda üstlendiği sorumluluk ve anlayış çerçevesinde gençleri spora teşvik etmek, sporu sevdirmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için Türkiye çapında tüm illerde gerçekleştirilecek olan başlatılan ‘Red Bull Genç Kanatlar’ projesinin ilki Bolu’da başladı. Milli Atlet Ahmet Arslan Bolu’da Canip Baysal Lisesi ve İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek spor hayatına ilişkin deneyimlerini paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzzet Baysal Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Arslan, “Spora başlarken okul takımı için yarışıyordum ve o zamanlar okul yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olmayı hedefliyordum. Ancak sonraki zamanlarda kulüp bünyesinde antrenmanlara başladım ve kulüpler arası yarışmalara katıldım. Bu süreçteki hedefim ise kulüp yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olabilmek ve milli takımda yer alabilmekti.  Yıllar ilerledikçe yeni başarılar kazandıkça hedeflerde büyüdü. Bu gün unvanlarımı korumanın yanında ulaşmak için uğraştığım tek bir hedef var; dünya şampiyonluğunu kazanmak.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128