banner120

“Atamızın yolundayız”

İstanbul Bisikletliler Derneği tarafından “Atamızın Yolundayız” projesi kapsamında bu yıl 5’ncisi düzenlenen Anıtkabir ziyareti için yola çıkan bisikletliler Bolu’dan geçti.   İstanbul...

“Atamızın yolundayız”

İstanbul Bisikletliler Derneği tarafından “Atamızın Yolundayız” projesi kapsamında bu yıl 5’ncisi düzenlenen Anıtkabir ziyareti için yola çıkan bisikletliler Bolu’dan geçti.

 

İstanbul Şişli’den üç gün önce yola çıkan Bisikletliler Derneği üyesi 15 kişi dün Bolu da mola vererek Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la da bir araya geldi. Dördüncü günün sonunda Anıtkabir’e ulaşmaları beklenen bisikletçiler toplamda 550 km yol boyunca pedal çevirmiş olacaklar. Bisikletçiler Derneği üyelerini Bolu da mola verdikleri bir pastanede ziyaret eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sporcu grupla yaptığı sohbetin ardından bisikletçileri Ankara’ya kadar takip edecek olan TRT Spor’da ve TRT HD’de hafta da iki gün yayınlanan Türkiye’nin ilk ve tek bisiklet programı “Bisiklet Dünyası” ekibiyle de bisiklet sporu hakkında röportaj yaptı.

“Bisikletle yaşam projesini sonuna kadar destekliyorum”  

Bisiklet dünyası mikrofonuna verdiği röportajda sporun önemine vurgu yapan açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şunları söyledi “Bisiklet sporu Türkiye’de bir dönem çok popüler bir spordu. Biz bu sporun yeniden eski günlerdeki gibi popüler olmasını arzu ediyoruz. Sporun ötesinde insanların bir yerden başka bir yere gitmelerini sağlayan araç haline dönüşmesini istiyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde özelliklede Hollanda da araç sayısından fazla bisiklet vardır. Biz ülkemizde ve ilimizde de bisikletin yaygınlaşarak vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve zinde bir hayat sürdürebilmeleri için bunu istiyoruz.  Bisiklet hem sağlıklı yaşamı desteklediği için, hem de hava ve gürültü kirliliğinin önüne geçebilen bir araç olduğu için bisikletle yaşamı sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Konuşmasının sonunda Bisiklet Derneği üyelerini de 10 Kasım etkinlikleri kapsamında Türkiye’ye pedal çevirerek vermiş oldukları anlamlı mesajlarından dolayı kutlayan Başkan Yılmaz, “ Bizi biz yapan çok özel değerler var, bu değerlerimize sahip çıkmalıyız. Eğer değerlerimizi yitirirsek yavaş yavaş millet olma şuurundan uzaklaşırız. Bu değerlerimizi sahiplenen Bisiklet Derneği üyelerini de bu projelerinden dolayı kutluyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124