“Bisiklet turu” yoğun ilgi gördü

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla “bisiklet...

“Bisiklet turu” yoğun ilgi gördü

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla “bisiklet turu” yoğun bir katılımda yapıldı.

 

Atatürk Orman Parkı’nda başlayan bisiklet turuna 200 yakın Bolulu bisikletleri ile katıldı. 7’den 70’de çok sayıda vatandaşın katıldığı bisiklet turunun start almasıyla birlikte sağlık bir yaşam için pedallar çevrildi. Karaçayır Parkı’nda son bulan bisiklet turu sonrası yapılan programa Vali Yardımcısı Cemal Polat, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen katıldı. Tura katılanlar arasında yapılan kura çekilişinde 3 kişiye bisiklet hediye edildi. Çekilişte tura katılan 12 yaşındaki Emir Yıldız ve Hakan Murat Gökmen, 11 yaşındaki Samet Şimşek bisiklet kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

Vali Yardımcısı Cemal Polat yaptığı konuşmada “Bütün kitleleri etkileyen insanları birbirine yakınlaştıran, insanları arasından sevgi barış kardeşlik dostluk gibi bağları güçlendiren evrensel bir faaliyet alanıdır. Bisiklet sporu da bunlardan biridir. Ayrıca insanların sağlıklı yaşaması için yapacağı bir faaliyet alanıdır. Onun için sporun her dalını topluma sevdirmemiz ve benimsetmemiz gerekmektedir” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da konuşmada “Önümüzdeki dönem içinde inşallah Avrupa’da olduğu gibi Bolu’da da bisiklet yollarını faaliyete geçirmek zorundayız. Şehrimizin dumansız, temiz ve sağlıklı insanların yaşadığı bir il olması için elimizden gelen gayreti göstereceği ve sizlerden destek bekliyoruz. Bu tür faaliyetlerinizde her zaman yanınızdayım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128