“Çarıkçı alacağını kulübe bağışlasın”

Boluspor Kulübü Yöneticisi Ervani Alemdardan bomba gibi açıklamalar: “Çarıkçı alacağını kulübe bağışlasın”   Boluspor yöneticisi Ervani Alemdar, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı’nın,...

“Çarıkçı alacağını kulübe bağışlasın”

Boluspor Kulübü Yöneticisi Ervani Alemdardan bomba gibi açıklamalar:

“Çarıkçı alacağını kulübe bağışlasın”

 

Boluspor yöneticisi Ervani Alemdar, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı’nın, TFF Başkanı olan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören gibi alacaklarından feragat etmesini isteyerek, “Sayın Başkan Necip Çarıkçı, Boluspor’a maddi manevi katkılarda bulunmuştur. Ama unutmamalı ki Sayın Necip Çarıkçı da, Boluspor sayesinde Türkiye’ye ismini tanıttı. Ben Sayın Necip Başkanın bu büyüklüğü göstereceği inancındayım” dedi.

 

Ervani Alemdar, Çarıkçı’nın transfer komitesi yerine eski yönetici ve kendince çok güvendiği Recep Aydoğanlı ile görüşerek transferler yaptığını belirterek, “Bank Asya Ligi’ne yükseldikten sonra, ünlü menajerlerle Necip Çarıkçı transfer yapmaya başladı. Bu menajerler maalesef bugün geldiğimiz durumu hazırladılar. Boluspor, 4 yıldır nereden ve kimlerle geldiğini unutarak menajerlerin tezgahına düştü. Ne yazık ki şuan ki tablo bunu gösteriyor” dedi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yıllardır verdiği desteği vurgulayan Alemdar, “Böyle bir Belediye Başkanı, böyle bir Vali ve böyle bir Vekillerle geçtiğimiz dönemlerde hiçbir kulüp başkanı çalışma şansı olmamıştır. Boluspor’umuza maddi ve manevi birçok konuda katkıları olmuştur ve halen devam etmektedir.” dedi

 

Mayıs ayında kongre sürecine girileceğini ifade eden Ervani Alemdar, başkanlık için gönlünden geçen isimlerin ise Hamdi Tanrıkulu ve Kamil Erbayram olduğunu açıkladı.       

 

Transfer komitesi boşuna çalıştı

Mayıs 2011’de yapınla kongre sonrası Necip Çarıkçı başkanlığında yönetimi devraldık. Yönetim olarak kendi içimizde görev dağılımı yaptık. Erdal Gören, Osman Gürsoy, Dursun Kayman, Aydın Oskay ve ben Ervani Alemdar transfer komitesi görevini üstelendik. Transfer sezonu açılması ile birlikte arkadaşlarımızla birlikte araştırmalarımıza başladık ve Necip Çarıkçı başkanlığında çalışmalarımıza devam ettik. Bende mesleğim bilgim ve çevremi kullanarak geniş çaplı bir araştırma yaptım.Yapmış olduğum araştırmalar sonrasında 20-30 futbolcu arasından kulübümüze ve Bolu’nun iklim şartlarını da göz önünde bulundurarak 10-12 futbolcu önerdim.

 

Önerdiğim oyuncuların biri alındı

Gençlerbirliği’nden Soner Aydoğdu, Ofspor’dan Emre Karaman, Sivasspor’dan Mehmet Nas, Elazığspor’dan Ahmet Görkem Görk, Orduspor’dan Ali Çamdalı, Şekerspor’dan sağ bek Şener, Ankaragücü’nden Metin Akan, Samsunspor’dan Ufuk Bayraktar, Orduspor’dan Murat Akın, K.Erciyesspor’dan Emrah Bozkurt, Kırklarelispor’dan santrafor Hakan, Gençlerbirliği’n den Mahmut Boz, Oyak Renault Hakan Arslan, önerdiğim futbolculardı. Belirttiğim futbolcuların kalitesi gözler önünde. Böyle futbolcuların alınması halinde şampiyonluk yaşayacağımıza inanıyordum. 

 

Boluspor menajerlerin tezgâhına düştü

Benim yönetime sunduğum futbolculardan sadece Hakan Arslan aile anlaşma sağlandı. Hakan Arslan’ın takımımıza kazandırılmasında kayınpederim eski Kulüp Başkanı Mehmet İnceayan’ın payı vardır. Transfer komitesindeki diğer arkadaşlarımız da birçok çalışma yaparak futbolcu isimlerini başkanımıza sundular. Ancak şunu belirtmeliyim ki benim ve diğer arkadaşlarımızın sunduğu isimlerden 1-2 kişi ile temasa geçildi. Necip Çarıkçı başkanımız kendi yönetimindeki transfer komitesinden ziyade, eski yönetici ve kendince çok güvendiği Recep Aydoğanlı ile görüşmelere yaparak transferler yaptı. Burada bir parantez açmak istiyorum. Bizler 3.ligden, 2.lig’e, 2.lig’den Bank Asya’ya çıktığımız yıllarda bizim transfer komitesinde Bolu’da herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan Kamil Erbayram vardı. Çok iyi biliyorum ki kendi şahsi cebinden 2 tane antrenöre maaş vererek onlara futbolcu izlettiriyordu. Onlardan aldığı bilgiler doğrultusunda futbolcular alınarak şampiyonluklar yaşadık. Ancak Bank Asya Ligi’ne yükseldikten sonra, ünlü menajerlerle Necip Çarıkçı transfer yapmaya başladı. Bu menajerler maalesef bugün geldiğimiz durumu hazırladılar. 3.Ligden Bank Asya’ya kadar çıktığımız dönemdeki yönetimde Necip Çarıkçı, Hamdi Tanrıkulu, Kamil Erbayram, Mustafa Ericek, Seçkin Kavarna, Taner Çizmecioğlu, Hasan Aksoy gibi çok değerli ve saygılı isimler yer aldı. Boluspor, 4 yıldır nereden ve kimlerle geldiğini unutarak menajerlerin tezgahına düştü. Ne yazık ki şuan ki tablo bunu gösteriyor.

 

Boluspor’a değerler katmak görevimiz

Sezon başlamadan yapılan birçok hazırlık maçını da işim gereği takip ettim. Samsunspor kadrosuyla gele sağ açık Onur Türk’ü beğendim ve izleme komitesi başkanı Ali Beykoz’u çağırdım, maçı birlikte izledik. Maç sonunda Necip Başkanı arayarak Onur’u Samsunspor’la anlaşmaması halinde devreye girebileceğimizi belirttim. Yine sezon başında Kartalspor ile kampa gelen Ümit Tütünci’nin Kartal’da mutsuz olduğunu ve devreye girebileceğimizi telefonla söyledim. Bu tarz bir çok örnek isim verebilirim.

 

Üç teknik adam masaya yatırıldı

Sezon başında Teknik direktör ile ilgili önerdiğim 3 isim oldu. Hüseyin Kalpar, Cihat Arslan ve Ali Beykoz. Cihat Arslan’la anlaşma yapıldı ve devre bitimine 1 hafta kala hocayı gönderdiler. Cihat Arslan’ın gönderilmesine karşı çıkan isimlerden biri de bendim. Neden gönderildiğini de Necip başkan hala bizlerle paylaşmadı. Cihat hoca gönderildikten sonraki süreçte Başkan Necip Çarıkçı, bizzat kendi birçok isimle temasa geçti. Yücel İldiz, Giray Bulak ve Metin Diyadin bildiğim isimler. Görüştükleri isimlerin hiç biri Boluspor’a gelmek istemedi. Neden gelmek istemediklerini bilemiyorum? Necip başkan beni aradı ve Özcan Kızıltan’ı sordu. Ben işim ve mesleğim gereği kimse için kötü söz söylemem. Ancak son yıllara bakıldığında 2 şampiyonluk yaşadığını söyledim ve insan olarakta beyefendi olduğunu belirttim. Özcan hocanın telefon numarasını Necip başkana ben verdim.

 

Gidecek oyuncuları Necip Çarıkçı belirledi

Devre arasında alınacak ve gönderilecek futbolcularla ilgili isimler konuşulmaya başladı. Nokta transferler gerekiyordu. Çok iyi bir santrafor, iyi bir oyun kurucu ve sağ kanat oyuncusu gündeme geldi. Gidecek isimlerin tamamını Necip Çarıkçı kendi belirledi. Bu kararı alırken hangi yönetici veya kimle görüştüğünü bilmiyoruz. Toplantı da Ümit Tütünci ve Onur Türk’ün gönderilme sebeplerini sorduğumda Mayıs’ta öğrenirsiniz cevabını aldım.

 

Necip başkan büyüklüğünü göstermeli

Basından takip ettiğim kadarı ile BJK Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı için istifa etti. Basından takip ettiğim kadarıyla istifa ederken de alacaklarından feragat etti. Bence Necip Çarıkçı aynı fedakarlığı göstermeli. Necip başkan Boluspor’dan alacağı olduğunu belirtiyor. Bu tutarı Boluspor’umuza bağışlasın. Tabiki Necip Çarıkçı, Boluspor maddi manevi katkılarda bulunmuştur. Ama unutmamalı ki Necip Çarıkçı’da Boluspor sayesinde bir yerlere geldi. Ben Necip başkanın bu büyüklüğü göstereceği inancındayım.  

 

Belediye Başkanımız, Valimiz ve Vekillerimiz hep yanımızdaydı

Eski profesyonel futbolcu olmamdan ve yıllardır devam eden Boluspor aşkımdan ötürü sadece yönetimde olduğum sürece değil her zaman takımımızı takip ettim,  şirket olarak maddi ve manevi desteklerimizi esirgemedik. 3. Ligden bu yana Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın her konuda ki desteği bugünlere gelmemizde önemli rol oynamıştır. Yine son iki yıldır Valimiz H.İbrahim Özçimen büyük bir destek vererek gönüllere taht kurdu. Vekillerimiz başta Ali Ercoşkun olmak üzere hepsi her zaman Boluspor’un yanında olarak desteklerini vermişlerdir. Özellikle belirtmek isterim ki geçtiğimiz dönemlerde hiçbir kulüp başkanı böyle bir destek alamadılar. Burada sizlerin huzurunda hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

    

Boluspor Başkanlığı kutsaldır

Göztepe maçı sonrası morallerimiz bozuldu. Taraftarın haklı tepkisi sonrasında Başkanımız Necip Çarıkçı açıklama yaptı. Yönetim olarak olağan toplantımızda olası bir istifanın Boluspor’umuza zarar vereceği yönünde karar aldık. Mayıs ayına kadar devam edeceğiz ve Mayıs ayında kongre sürecine gireceğiz. Gönlümden geçen Hamdi Tanrıkulu gibi Kamil Erbayram gibi saygın kişilerin böyle kutsal bir göreve talip olmalarıdır. Bu iki arkadaşımın da Boluspor Başkanlığı’nı layığı ile yerine getireceğinden hiçbir şüphem yoktur. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128