“Gün gelecek Türkiye bu iki sporcunun ismini ezberleyecek”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Twitter’da Vali İbrahim Özçimen’le yaptığı sohbette Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler vererek,...

“Gün gelecek Türkiye bu iki sporcunun ismini ezberleyecek”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Twitter’da Vali İbrahim Özçimen’le yaptığı sohbette Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, “Ahmet Önder ve Emre Öztekin, gün gelecek Türkiye bu iki sporcumuzun ismini ezberleyecek” dedi.

 

29 Ocak-09 Şubat 2013 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek olan Artistik ve Ritmik Cimnastik Gelişim Kampı ve yürütülen diğer çalışmalar hakkında Vali İbrahim Özçimen’e Twitter hesabından bilgiler veren Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, “2020 Olimpiyatları Türkiye’de olursa şampiyonlardan biri bu salonda kamp yapan çocukların içinden çıkacak inşallah” dedi.

Sohbetinde geçen yıl Yunanistan’da düzenlenen Alexsandroupoli Dostluk Şampiyonası’nda üç gümüş ve bir bronz madalya alarak ülkemize ve ilimize dört başarı birden kazandıran başarılı sporcu Emre Öztekin’den de bahseden Çelen, “Ahmet Önder ve Emre Öztekin, gün gelecek Türkiye bu iki sporcumuzun ismini ezberleyecek. Sayın Valim Emre’nin yeteneğini sizde fark etmiştiniz salona geldiğinizde” dedi.

Özçimen “Emre benim adamım”

Vali İbrahim Özçimen’de yakından takip ettiği minik cimnastikçi Emre Öztekin için, “Emre benim adamım. Öpüyorum onu” ifadelerini kullandı.

2012 yılını iyi değerlendiren ve geçen yılki şampiyonalarda birçok başarıya imza atan Bolulu cimnastikçi Emre Öztekin ilk olarak minikler kategorisinde il şampiyonu olmuştu. Daha sonra 4-5 Mayıs 2012 tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenen Alexsandroupoli Dostluk Şampiyonası’nda üç gümüş ve bir bronz madalya alarak ülkemize ve ilimize dört başarı birden kazandırdı. Yine Bolu’da düzenlenen Trampolin Türkiye Şampiyonası’na da katılarak küçükler kategorisinde 12 ilden 85 sporcunun mücadele ettiği yarışmada rakiplerini geride bırakarak Türkiye 3’ncülüğünü elde etti. Beş ayda 4’ü uluslararası, 1’i il şampiyonası ve trampolin şampiyonasında elde ettiği Türkiye 3’ncülüğü ile madalya sayısını 6’ya çıkaran sporcu Haziran ayında İzmir’de gerçekleşen 2’nci Etap Kulüplerarası Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda da takım halinde şampiyonluk elde ederek sayıyı 7’ye çıkardı. Kültür İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencisi Emre Öztekin Antrenörleri nezaretinde haftanın altı günü çift antrenman yaparak önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan müsabakalara hazırlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128