“HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Cemalettin Metin ile Bolu’da amatör futbolun durumunu ve yapım aşamasında olan Amatör Evi’ni konuştuk.  Öncelikle Amatör Evi’nden bahseder misiniz?  Amatör...

“HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Cemalettin Metin ile Bolu’da amatör futbolun durumunu ve yapım aşamasında olan Amatör Evi’ni konuştuk.

 Öncelikle Amatör Evi’nden bahseder misiniz?

 Amatör Evi’nin yapımı için 2009 yılı sonunda İl Özel İdaresinin bütçesinden 150.000 TL ayrıldı. 2010 yılı sonunda da ihalesi yapılarak inşaata başlandı. Bu süre de Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’dan, Gençlik spor il müdürümüz Suat Çelen’den ve meclis üyelerimizden çok büyük destekler aldık.  Ama tabiî ki tesisimizin tamamlanması için yaklaşık 500.000 TL ye ihtiyacımız olacak. Bu konuda 2012 yılı il özel idaresi bütçesinden yine tesis için bütçe ayırtmak istiyoruz. Yeni seçilen milletvekillerimize hayırlı olsun ziyaretine gittiğimizde onlardan da bu konuda yardım isteyeceğiz. 2012 yılı içinde Amatör Evi’nin tamamen hizmete girmesini bekliyoruz. Bu tesiste 20 soyunma odası ve 1 kafeteryamız olacak.

 Saha sorununuzun olduğunu biliyoruz, bununla ilgili ne diyeceksiniz?

 Evet, en büyük sorunlarımızdan bir tanesi saha sorunumuz. Şu an 1 sentetik ve 1 tane çim sahamız var. Kış aylarında çim sahanın kullanımı çok zor oluyor. Bu yüzden ihtiyacımız olan 1 tane daha sentetik saha. Sadece iki tane sahamızın olması takımlarımızı da sıkıntıya sokuyor. Bizim U-13’te 10 takım, U-14’te 10 takım, U-15’te 12 takım, U-17’de 12 takım, U-19’da 13 takım ve 1. Amatör’de 12 takımımız var. Bazı zamanlar takımlar geceleri antrenman yapmak zorunda kalıyorlar. Bu sorunumuzun çözülmesi için yetkililerden gerekli açılımların yapılmasını istiyoruz.

 Bolu’nun spor turizmi ili olabileceği konusunda ne düşünüyorsunuz?

 Şehrimiz spor turizmi açısından çok verimli bir il. Bu yüzden futbolda da diğer sporlarda da tesisleşme çok önemli. Tabiî ki bu tür şeyler maddiyatla alakalı, eğer bir bakanımız olsaydı her şeyin çok daha kolay olabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca amatör sporların gelişebilmesi için şehrimizdeki ileri gelenlerin, esnafın, halkın da desteğinin olması gerekiyor. Ne yazık ki ilimizde amatör sporlara gereken destek verilmiyor. Nasıl ki tüm şehir Boluspor’a her şeyiyle destek veriyorsa aynı şekilde amatör sporlara da bu desteğini göstermesi gerekiyor. Biz bu konuda öncelikle Boluspor’dan destek istiyoruz. Önceki başkan Emin Semercioğlu bizlerle toplantı yapacağını ve tüm sorunlarımızı dinleyeceğini dile getirmişti ama ne yazık ki olmadı. Bizim Boluspor’la koordineli olmamız hem şehrimiz hem Boluspor hem de amatör futbol açısından çok önemli.

 Peki, Bolu basını sizce ne kadar önem veriyor amatör sporlara?

 Aslında bizlere en fazla yardımı olacak kişiler gazeteci arkadaşlarımız. Onların sorunlarımızı, başarılarımızı halka ulaştırması bazı şeylerin daha kolay çözülmesini sağlar. Ama Bolu basını da bu konuda bizleri yalnız bırakıyor. Boluspor’u takip ettiklerinin yarısı kadar bizleri de takip etseler şehrimizin spor alanındaki başarılarında en büyük katkıyı yapmış olacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129