“Kendi Everest’inize Tırmanın” Semineri AİBÜ’de

Bolu Rotary Kulübü’nün, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri için düzenlediği “Toplum Liderleri Geliyor” seminerleri Perşembe günü A.İ.B.Ü. Mavi Salon’da...

“Kendi Everest’inize Tırmanın” Semineri AİBÜ’de

Bolu Rotary Kulübü’nün, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri için düzenlediği “Toplum Liderleri Geliyor” seminerleri Perşembe günü A.İ.B.Ü. Mavi Salon’da yapılacak.

 

Rotary Kulübü’nün, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri için düzenlediği “Toplum Liderleri Geliyor” seminerleri içindeki özel oturumda, özellikle 12 Kasım depreminde başarılı çalışmalara imza atan AKUT Başkanı Nasuh Mahruki’nin vereceği “Kendi Everest’inize Tırmanın” semineri, 6 Aralık Perşembe günü saat 13:30’da, A.İ.B.Ü. Mavi Salon’da yapılacak. Kulüp Başkanı Çağlar Yamaner, ücretsiz olarak gerçekleşecek seminere ilgilenenlerin izleyici olarak katılabileceklerini söyledi.

Ali Nasuh MAHRUKİ kimdir?

Ali Nasuh MAHRUKİ, 21 Mayıs 1968’de İstanbul’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden, 2004 yılında Milli Güvenlik Akademisi’nden mezun oldu. Profesyonel sporcu, yazar ve fotoğrafçı olan Mahruki dağcılık, mağaracılık, yamaç paraşütü, aletli dalış, motor sporları, yelken ve bisiklet sporları yapmaktadır.

Sovyet Asya’nın 7000 metreden yüksek beş tırmanışını da tamamlayarak, Rusya Dağcılık Federasyonu tarafından KAR LEOPARI unvanı verilen Mahruki, Everest Dağı’na tırmanan ilk Türk ve dünyadaki ilk Müslüman dağcı ve YEDİ ZİRVELER projesini tamamlayan dünyanın en genç dağcısı oldu. 8000 metreden yüksek Cho Oyu, Lhotse ve K2 dağlarına oksijen desteksiz olarak tırmandı. 15 yıl aradan sonra Everest Dağı’na bir kez daha tırmandı. Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Sıkkım, Tibet, Bhutan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde motosiklet seyahatleri yaptı.

 Liderlik, takım çalışması, kişisel gelişim, kendini tanıma, hedef odaklılık, kararlılık, disiplin, risk yönetimi gibi konularda motivasyon konuşmaları ve seminerler düzenlemektedir ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde "Takım Çalışması ve Liderlik" dersi vermiştir. Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmıştır ve çeşitli televizyon kanallarında belgesel programları hazırlamıştır.

 Arama Kurtarma Derneği – AKUT kurucu üyesi ve başkanı, Ulusal Güvenlik ve Stratejik Araştırmalar Derneği – UGSAD, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Sualtı Araştırmaları Derneği – SAD, Gezginler Kulübü üyesi ve Ortak İdealler Derneği kurucu üyesidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128