“Nerede hareket orada bereket”

​Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Yaz etkinliklerinin kapanışı kış etkinliklerinin başlangıcını temsilen "Nerede Hareket Orada Bereket" sloganı ile organize...

“Nerede hareket orada bereket”

​Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Yaz etkinliklerinin kapanışı kış etkinliklerinin başlangıcını temsilen "Nerede Hareket Orada Bereket" sloganı ile organize edilen "Olimpik Gün" etkinlikleri ilimizde de hafta sonu Karaçayır Parkı'nda gerçekleştirildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, yaptığı konuşmada yaz dönemi boyunca il spor merkezlerinde 21 branşta 1577 çocuğa spor yapma imkânının sağlandığı, kış ayları itibariyle de tüm spor tesislerinin hem yetişkinlere hem çocuklara açık olduğunu, artık 7'den 77'ye değil 3'den 93'e spor yapıldığını, sporcu sayılarının 3 binlerden 5 binlere çıkartıldığını ve 10 binlerin hedeflendiğini belirterek herkesi spor yapmaya davet etti.  Herkes için spor yürüyüşü ile başlayan etkinlikler hafta sonuna kadar devam etti. Voleybol, masa tenisi, eskrim, tenis, basketbol, okçuluk, judo, atletizm, güreş, futbol, jimnastik, badminton, hentbol branşlarının hem tanıtımı yapıldı hem de gösteriler, etkinlikler ve müsabakalar gerçekleştirilerek katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı. “Bakanlığımız 1 Yaşında” kutlamaları kapsamında Gençlik Merkezi de mangala oyunları, gitar ekipleri ve “Nerede Hareket Orada Bereket”, “Gençler Bizim Tesislerimize Takılın” yazılı pankartların bulunduğu stand ile etkinlikteki yerini alarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait afiş ve dergiler dağıttılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER