“Spor Engel Tanımaz Projesi” Tanıtıldı

İl Emniyet Müdürlüğünün başlattığı "Spor Engel Tanımaz" projesi bir yıl içinde meyvelerini vermeye başladı. Sporcular arasında Türkiye şampiyonu ve Milli Takıma çağırılacak isimler yer alıyor.   İl...

“Spor Engel Tanımaz Projesi” Tanıtıldı

İl Emniyet Müdürlüğünün başlattığı "Spor Engel Tanımaz" projesi bir yıl içinde meyvelerini vermeye başladı. Sporcular arasında Türkiye şampiyonu ve Milli Takıma çağırılacak isimler yer alıyor.

 

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, onlarca okul, ev, işyeri, öğrenci yurdu gibi birçok mekânı gezerek hırsızlık suçlarına karşı vatandaşları bilgilendirdi. Suçu oluşmadan önlemek amacıyla 76 bin 417 adet broşür dağıtıldı. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kurulduğu günden bu yana 4 projeyi hayata geçirmeyi başarırken, son olarak da "Spor engel tanımaz" projesiyle gönüllerde taht kurdu. Ekipler, Polis Gücü Spor Kulübü yapılanmasıyla bedensel engelli çocukların elinden tuttu. Proje kapsamında belirlenen ve ailelerinden onay alınan engelli çocuklar sabahları polis ekipleri tarafından evlerinden alınıp emniyete götürüldü. Daha önce hiçbir spor dalıyla uğraşmayan çocuklar, emniyette antrenman yaparak okçuluğa başladı. Projede bir yıl içinde başarı da geldi. Sporcular arasında Türkiye Şampiyonu ve Milli Takım'a çağırılacağı söylenen isimler oldu. Projenin tanıtımı için Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. Törene Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, sporcular ve basın mensupları katıldı.

Törende projeye destek veren hayırsever işadamı Hasan Kanca'ya teşekkür plaketi verildi. Daha sonra protokol üyeleri, sporcular ve velileriyle birlikte sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128