Abak adaylığını açıkladı

Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak mayıs ayında yapılacak kongre için adayım dedi. Bu karar Boluspor'a gönül verenlerin tepkisine yol açtı.

 Abak adaylığını açıkladı

Bolu Köroğlu Gazetesine verdiği demeçte "28 Mayıs'ta tekrar adayım" diyen Savaş Abak'a tepkiler çığ gibi büyüyor. 3 sezon Boluspor gibi köklü bir kulüpte başkanlık koltuğuna oturan Abak bu 3 sezonda bu görevi yeterince yerine getiremedi. Göreve başladığı günden bu yana takımı bir adım geriye götüren Abak'ın yeniden aday olması başta taraftarlar olmak üzere bir çok kesimin tepkisine yol açtı.

Bu kez bırakmayacaklar

Daha önce Başkan Savaş Abak'ın karşısına çıkmayan adayların bu kez meydanı boş bırakmaması bekleniyor. Mayıs ayında yapılacak kongrede Savaş Abak'ın karşısına en az bir adayın çıkması beklenirken bu adaylarda en güçlü isim eski Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı. Bir önceki kongrede adaylıktan çekilerek başkanlık koltuğunu Savaş Abak'a bırakan Çarıkcı'nın bu kez aynı hatayı yapmaması bekleniyor.

Heyecanlı başlangıcın sonu

Boluspor Kulübü Başkanlığını Mehmet İnceayan'dan devralan ve Boluspor camiasının desteğini arkasına alan Savaş Abak 3. sezonunun sonuna geldi. Genç bir yönetim kurulu ile Başkanlığa başlayan ve ilk sezonunda tecrübesiz olduğu için birçok hataya göz yumulan Başkan Abak 2. yılında da hüsran yaşatmıştı. Her konuşmasında maddi yönden çok güçlü olduğunu ve kulüp için cebinden milyonları feda ettiği belirten Başkan Abak 3. yılında da Boluspor'u bir adım ileriye taşıyamadı. 

Şuan yapayalnız

Boluspor'a geldiğinde her kesimin desteğini alan ancak her geçen gün o desteği kaybeden Başkan Abak su sıralar birkaç yönetici dışında neredeyse yapayalnız. Önce yönetim içerisinde birçok kişiyi küstüren daha sonra basına karşı tavrı ile tepki toplayan Başkan Abak son gardı olan taraftar gruplarını da karşısına aldı. Yaptığı açıklamalarda devamlı basını ve taraftarları aşağılayıcı tavırlarla üstüne çeken Abak ilk gün ki havayı da kaybettirerek şuan ki başarısızlıkta başrol isim oldu.

Gözler Çarıkcı'da 

Boluspor'u daha önce adeta bataklıktan alan ve kulübü her yılında bir üst seviyeye çıkaran eski Başkan Necip Çarıkçı Boluspor'un şuan aranan ismi oldu. Mayıs ayında yapılacak kongrede aday olması için bu kez eli çok güçlü olacak. Daha önce bu desteği hissetmediği için adaylıktan vazgeçen Çarıkcı takımın çöpe giden 3 sezonun ardından tüm camianın başkan olmasını istediği isim oldu. Takımı neredeyse sıfır borç ile bırakan Çarıkcı'nın başkan olması durumunda adeta 2-0 geriden başlayacak. Önümüzdeki sezon için iskelet bir kadroya sahip olmayan Boluspor bunu yanında Emin Semercioğlu, Mehmet İnceayan ve Savaş Abak'tan süre gelen borç batığından da kurtulmanın yollarını arayacak.

Alternatif isimler göze çarpıyor

Boluspor her zaman kötü günde ve iyi günde desteğini esirgemeyen Metin Kumaş Başkanlık adayı için alternatif isimlerin başında geliyor. Seçkin Kavarna'nın da Boluspor Başkanlığı için  ismi geçerken sürpriz isim ise Muhittin Palazoğlu göze çarpıyor.

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128