Abak “İlk 6 için elimizden geleni yapacağız”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Savaş Abak, kırmızı beyazlıların son durumu ve transfer çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Abak, forvet transferi konusunda çalışmalarının sürdüğünün altını çizdi.

 Abak “İlk 6 için elimizden geleni yapacağız”

Oynadığımız Oyunun İlk 60 Dakikasını Bende Beğenmedim”

İkinci yarının ilk maçında tutuk bir oyun oynadıklarını ifade eden Savaş Abak sözlerine şöyle devam etti: “İlk Bursa maçı için Balıkesir’e gittik. Bursa bu maça as takımı ile çıktı. Aradaki lig farkı, futbolcu farkı meydandaydı orada 3–0 mağlup olduk. Bursaspor, Bolu’ya geldiğinde belki ilk 11’den çoğu oyuncusu yoktu ve biz ciddi anlamda çok iyi oyun sergiledik. Yeni gelen oyuncularda bize ışık verdi. Geçen hafta sonu oynadığımız maça baktığımızda bizim hedefimiz 3 puandı. 3 puan ile lige başlamak istiyorduk. Oynadığımız oyunun ilk 60 dakikasını bende beğenmedim. Sizinde gördüğünüz gibi 65’inci dakikadan sonra biraz toparlandık. Belki de gol yemeyi mi bekliyorlardı. Talihsizde bir gol oldu. Hatalı pas yüzünden, futbolda hata yapmazsan golde olmuyor. Maç 1–1 sonuçlandı. Berabere kaldığımız için mutlu değilim. Futbolda klasik bir kelime var yenemiyorsan yenilmeyeceksin. 1 puan aldık.”

Kaba Bir Tabirle Sanki Dana Payına Girer Gibi Herkes Futbolcu Payına Girmek İstiyor”

Takıma bir tane yabancı forvet transferi yapıp, transfer dönemini kapatmayı istediklerini ifade eden Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak sözlerine şöyle devam etti: “Transfer konusunda eksik bölgelerimizi tamamladık. Bizimle kan uyuşmazlığı olan arkadaşlarımızın bir kısmı ile yollarımızı ayırdık göndereceğimiz birkaç arkadaşımız daha var. Son olarak forvet bölgesine bir yabancı oyuncu alıp, transferi kapatmak istiyoruz. Bizim futbol şubemize gelen yaklaşık 322 tane isim var. Bunlar inceleniyor, eleniyor. Bazı gazeteci arkadaşlarımız bizim eleme sistemimizi ne kadar beğenmeseler de böyle yapıyoruz. Ars ile ilgili biz parasal konularda anlaştık. Ars’ın oynadığı takım şu an 2’inci takım bir sezon boyunca 3’üncü takıma oyuncular transfer olamadığı için bu transfer gerçekleşmedi. Vasgo Da Gama’da çok iyi bir oyuncu vardı. Boluspor olarak ona da yüksek bir rakam verdik. Onunda sözleşmesinden doğan bir sıkıntı vardı. Onu da aşamadık. Onu alsaydık büyük fark yaratacağımızı düşünüyorduk. İnşallah iyi bir forvet almak için uğraşıyoruz. Danaya girer gibi oyuncu alamayız. Listemizde oyuncular var. Daha vaktimizde var. Forvet anlamında çok sıkıntımız yok ama yine söylüyorum. Hedefimiz var. Hedefimiz olduğu için bu kadar gayret ve enerji harcıyoruz. İnşallah hedefimize 16 maç sonra ulaşıyoruz.”

Bu Takımı İlk 6’Ya Sokmak İçin Elimizden Ne Geliyorsa Yapacağız”

Lider ile puan farkının açılmasına üzüldüğünü ifade eden Abak sözlerini şöyle noktaladı: “Farkın açılmasından dolayı üzgünüm. İlk 6 söylüyordum. Geçen hafta maçlar oynanmadan lider ile aramızda 6 puan vardı. Şuan 8 puan var. Tamam liderliği mi hesaplıyorsun yok. Orada o farkın çok açılmasını istemiyorum. Şuanda 8 puan farkımız var. Bunun hoca da bilincinde, futbolcular da bilincinde. Biz o farkın daha fazla açılmasını istemiyoruz. İl 6’ya bakarsan, 27 puan yine 3 puan var ama bu tür hesaplar çok iyi olmuyor. Lider ile aramızda fark 8 puan oldu. Buda benim hoşuma gitmiyor. Para harcayan takımlar var. Göztepe mesela inanılmaz rakamlar harcıyor. Bizim sağ bek oyuncumuz Adem’e de kanca takmışlardı. Orada Adem’in ufak yollu bir bocalaması oldu. Adana Demir’e baktığımızda dengesiz transferleri var. Şehir büyük, yardımlar bize göre daha büyük. Bizi mali tablomuz meydanda. Büyük bir sıkıntımızda yok. Ama önümüzdeki sezon için kadronun %80-%90’ını hazır. Ama ben bu sene yine söylüyorum. Bu takımı ilk 6’ya sokmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ama sonuçta nasip.”

Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLULU
BOLULU - 5 yıl Önce

sayın başkan bu zorlu şartlarda yaptığın fedarkarlığı herkes biliyor ama bu oyuncuları nerden buluyosunuz hocanın taktiği yok kara düzen gidiyor nasıl ilk 6 ya gireceniz hikaye anlatma

orhan koçak
orhan koçak - 5 yıl Önce

aaa bak bu işleri bilmiyorsun git bildiğin bi iş varsa onu yap bu işler erkek işi. topu rakip kaleye atarsan sen puan alısın, gol yersen 5,6 senin için iyi olmaz, sen marifet gol yemek sanıyorsun, ama marifet gol atmakta. gol atmak forvetin işi, yani takımda olmayan futbolcu aa bak bırak git bu işin sonunda hakaret olur sevdiklerine küfür ederler haklı olarak. git bildiğin işi yap sen

SIRADAKİ HABER

banner128