Abak “ Necip Bey her başkanı kötülüyor“

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak ile yaptığımız özel röportajın ilk kısmını dün yayınlamıştık. O açıklamanın devamında Savaş Abak, diğer aday Necip Çarıkçı hakkında söylemlerde bulundu. Necip Çarıkçı'nın yaptıklarının etik olmadığını ve bütün başkanları kötülediğini söyledi.

Abak “ Necip Bey her başkanı kötülüyor“

Özel Haber: Volkan YILMAZ

İşte o açıklamanın devamı:

"Diğer Başkan adayının yaptığı hiç etik değil"

Boluspor hakkında bu sezon en çok merak edilen ve kamuoyunda sürekli söylentilere yol açan benzinlik konusunda ve otoparklardan gelen gelirler hakkında açıklamalarda bulunan Abak "Sanayi çarşısındaki akaryakıt istasyonundan aylık 8 Bin 500 TL artı KDV bir para geliyor ve 600 Bin TL gibi bir miktarda da peşinat aldık. Yeni benzinlik konusunda da şunu söyleyeyim burası al olum bu senin diyerek verilmedi. Belediye Başkanımı Sayın Alaaddin Bey bana "Ben size buradan para aktaramam" dedi. Ama bana bir proje ile gel ben ne yapmam gerekiyorsa senin için yaparım dedi. Biz bu benzinliği aslında bir buçuk yıl önce yapmıştık. Adamlarla sözleşmeyi falan imzaladık ama birileri geldi ve adamın aklını çeldi ondan sonrada bu iş olmadı. Burası 2027 yılına kadar Boluspor kulübüne kiralandı. İlk olarak baktık Boluspor işletebilir mi diye fakat olmaz yapamayız. İşi bilmek ve 3-4 Milyon gibi bir sermaye koymamız lazım. Mersinli birisi bana 5 Milyon gibi bir para verdi fakat biz Bolu esnafını düşündük ve olmaz dedik. Bolu'da 19 akaryakıt istasyonuna teklif gönderdik ve bize 4 kişiden yanıt geldi. Birisi Tanju Çizmeci 2 Milyon 10 Bin TL nakit para verdi, 11 Bin TL'de kira teklifi verdi. Firmanın birisi 1 Milyon 800 Bin TL verdi ve aylıkta 6 Bin TL teklif etti. Bir diğer firma ise 1 Milyon 650 Bin TL verdi ve aylık 6 Bin 350 TL kira teklifi verdi. Diğer firma ise resmen saçmalamış. Biz bunları aldık değerlendirdik ve bu fiyatlara vermeye talip değiliz dedik. Ayrıca o en yüksek teklifi veren arkadaş Boluspor bize teminat versin gibi bir şey söylemiş, biz neden teminat verelim ona.  Biz şimdi bir kişi ile daha görüştük ve en bize GO petrol 2 Bin 300 artı KDV ve aylık 10 Bin TL gibi bir fiyat verdi. Şu anda %80 netleşti ve herhalde bir iki güne imzalanacak. Benim burada üzüldüğüm bir nokta var, yeni başkan adayının o kişiyi arayarak, sen imzalama, biz geleceğiz, ben başkan olacağım ondan sonra imzalarsın demesi hiç etik değil. 3 tane otoparkımız var ve açık otoparklarda Aralık 2016 yılına kadar bütün evraklar alındı. Kapalı Otoparkın birinde ise 2 yıllık evraklar alındı ve yaklaşık 350-400 Bin TL'lik evrak Boluspor'un kasasındadır" ifadelerine yer verdi.

"Belediyeye Boluspor'un yıllardır borcu var"

Boluspor'un belediyeye olan borcu hakkında da söylentilere cevap veren Savaş Abak "Belediyeye Boluspor'un yıllardır borcu var. Ödenen bedeller var. Sanayi çarşısındaki akaryakıt istasyonunun gelirleri direk belediyeye gidiyor. Ama otoparklardan bizimde böyle ufak tefek ödemediklerimiz var. Alaaddin Beyin borç için beni aradığı yönünde çıkan haberlerde yalandır. Vergi dairesine borcumuz yok. 3 Ocak'taki kongrede dendi ki 4 Milyon 995 Bin TL borç var dendi. Ben o borcun olacağını biliyordum zaten. Alacaklar var ama 10 yıldır alınacak. Biz 2013-2014 sezonunu takribi 7300 gibi bir miktarla bitirdik, bitirdiğimiz zaman Boluspor'un bizden önceki vergi borcu  1Milyon 200 Bin TL idi. Bizde yapılandırdık ve borç 1 Milyon 650 Bin TL oldu" dedi.

"Jansen'e teklif var"

Boluspor'un bu sezon yabancı transferler arasındaki en doğru transfer olarak gösterilen ve oynadığı futbol ile ön plana çıkan Anco Jansen'e teklifler olduğunu söyleyen Başkan Abak açıklamasında "Anco Jansen'e teklif var. İlk yarıda Göztepe aradı ve o dönem hedefim olduğu için satmadım. Şu anda da bir iki kulüp Anco Jansen'i istiyor. Jansen'in bize maliyeti 100 Bin Euro Roda takımına, 165 Bin Euro'da Anco Jansen'e verdik ve Jansen'in bize toplam maliyeti 265 Bin Euro'dur. 350-400 Bin üstü bir para veren olursa düşünürü" ifadelerine yer verdi.

"Burada önemli olan Boluspor"

Yönetim ile taraftar arasında yaşanan sıkıntılar hakkında da açıklamalarda bulunan Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak "Yönetim ile taraftar arasındaki sıkıntı nerede çıktı onu da söyleyeyim. 2013-2014 sezonunda yönetim adına bir şey söylenmedi. 2014-2015 sezonunda da bir söylem olmadı. 2015-2016 sezonunda yanılmıyorsam Denizli karşılaşmasında başladı her şey. Karşılaşmanın hemen başında Savaş Abak istifa, yönetim istifa diyerek tezahüratlar yapmaya başladılar ve taraftarın bunu söylemesi en demokratik hakkı ama bunu maçın başında yapmaları doğru değildi ve bende kalktım buna karşılık olarak alkışladım. Ve dedim ki orada 3-4 tane soytarı var ve bunlar Boluspor kulübünü yönetemez dedim. Yoksa benim bugüne kadar ne bir taraftarla sıkıntım oldu, ne bir derdim oldu. Ondan sonra facebook ve twitter'dan çirkin çirkin sözler yazdılar. Hatta son Kardemir Karabükspor maçının ardından, "maçı satan yönetim, 15-20 Milyon TL kulübü borçlandıran yönetim" gibi söylemlerde bulundular. Giresunspor karşılaşmasında da Emre'nin sus işareti yapması ile ortalık karışınca, karşılaşma sonrasında stadyumdan çıktım otobüsün orada Yarenler ile tartışıyorlar. Bende hemen olaya el koyarak 50 taraftarın arasına girdim ve siz bu takımı düşürmek mi istiyorsunuz dedim. Siz neden böyle yapıyorsunuz dedim, ee başkanım bize hareket yaptı dediler. Dedim ki sen bana yazı yazdın, şunu yaptın bunu yaptın dedikten sonra bana başkanım senin kalbin temiz yanındakiler kötü dediler. Ama bırakın beni ya burada önemli olan Boluspor, bir tane Boluspor kulübü var ve ben bu kulübe adam gibi geldim, adam gibi gitmesini de bilirim. Ama bu kulübe 880 gündür bir leke getirtmedim ben. Evet sayısal bir başarı sağlayamadım, ona söyleyecek hiçbir şeyim yok ama bu bütçe ile bu oluyor. Bende isterim 15 Milyonluk bir bütçe yapayım ve patır patır vurayım da kimden alacağım parayı. Bu kulübe gelen her başkan, her yönetici fedakarlık yapmıştır belki ama bu yönetim bir daha Boluspor'a gelmez. Biz en kötü günümüzde hep toplandık, en dar günde kenetlendik. Kırılmalar olmadı mı oldu elbette ki" dedi.

"Son 7 maçta prim dağıttım"

Fatih Tekke iki maaş aldı ve gitti başka da bir şey almadı. İkinci yarıda maç başı paraları kaldı ve onlarda da herkesi çağırarak, peşin para isteyenlere %20 indirim yapın ve Haziran-Temmuz ayı gibi ödeyeyim, yoksa Ocak-Şubat ayları gibi ödemeleri yapalım. Aslına bakılırsa prim kaldırılmalı ama alışılmış ve olmuyor. Son 7 maçta 250, 250 primler verdim. Boluspor'da sıkıntı şu, her gelen yönetim ödemiş. Benim tek sıkıntı yaşadığım futbolcu Serkan Yalçın'dır. Çokta paralar verdim ve tek sıkıntı yaşadığımız oyuncuydu.

"İsmail Okur listede olmayacak"

Bu sezon kamuoyunda bir çok kez adı anılan ve sıkıntıların yaşandığı Boluspor yöneticisi İsmail Okur hakkında Abak şunları söyledi. "İsmail Okur hakkında şunu söylemek istiyorum. İsmail Okur'un Boluspor kulübü yokken, altında Range Rover arabası vardı, kalıcı konutlarda dubleks dairesi vardı, tırı vardı, kamyonu vardı, hanımının arabası vardı. Boluspor kulübü yüzünden kendisi ufak bir mevzuumuz oldu ve benden öyle bir laf yedi ki gitti evini, arabasını her şeyini sattı ve Ankara'ya yerleşti. Şimdi diyorlar ki Ankara'da ayakkabıcı dükkanı açtı. Çocuk çalışkan birisi ama antipatik bir durumu var. Ben İsmail Okur'un maddi anlamda kendine menfaat sağlayacağını kesinlikle düşünmüyorum ve kefilim. Yeni listemde kendisi olmayacak ki o da zaten istemiyor artık"

"Necip Bey her başkanı kötülüyor"

28 Mayıs'taki kongre öncesinde adaylığını açıklayan Necip Çarıkçı'nın yaptıklarını ve her başkanı kötülediğini söyleyen Abak açıklamasında "Bizim yönetimden kim ne yapmış bir bakın. Savaş Abak 2 buçuk yılda kendine ne menfaat sağlamış. Ben zaten diyorum ki bizden iyi yapabilecek varsa ben bırakırım. Ama böyle çamur atarak, iftara atarak olmaz ki, her başkanın paçasından biri çekmez ki. Biz Emin Amcayla iyiyiz, Abdullah Başkanla iyiyiz, Yılmaz Amca ile iyiyiz. Necip Başkan bize değer vermiyor adam yerine koymuyor demiş. Neden böyle bir şey yapayım ki. Ama sen her yerde Boluspor kulübü başkanını kötülüyorsun. Bu işi bir tek sen mi biliyorsun, bu kadar iyi biliyordun madem neden bıraktın. 2 buçuk yıl önce bir toplantıda 2 buçuk 3 Milyon TL vermezlerse almam diyen ben miydim, sendin, şimdi ne oldu. Hani kulübün 18 Milyon borcu vardı, hani kulüp batmıştı. Her yerde söyledim Necip Bey Boluspor'u bir yerlere getirmiş. Ama Necip Beyin kalbinde sıkıntı var, her başkanı kötülüyor" ifadelerine yer verdi.

"İstenirse ben mali tabloyu da açıklarım"

Son olarak 28 Mayıs'ta yapılacak olan seçimde delegelerin kongreye katılmasını ve kendisinin ne yaptığını, bir de diğer başkan adayının ne yaptığına bakılarak delegelerin karar vermesini dile getiren Başkan Savaş Abak "51 yıllık bir camia var ve ben bu camianın Boluspor kulübünün başkanı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Allah'ta bana bunu 36 yaşımda nasip etti ve 880 gündür en iyi şekilde yönetmeye çalışıyorum ve bu 51 yıllık serüvende Boluspor'a hizmet etmiş, tüm başkanları, yöneticileri, emeği geçen herkesi saygı ve minnetle anıyorum. Sadece ben delegelere şunu söylüyorum. 2 buçuk yılda Savaş Abak ne yapmış, diğer başkan adayı ne yapmış baksınlar. Bir de iftiralar atıldı ve kulübün 18 Milyon borcu var denildi. Acaba bu borç bizim aldığımızdan daha iyi mi, daha kötü mü çıkacak baksınlar istiyorum ve herkes kongreye katılsın istiyorum. İstenirse ben mali tabloyu da açıklarım ve ben kongre de açıklamaların ardından bütün delegelerin güvenini kazanacağıma inanıyorum. Bizde tüm yılların mali bütçesi ve nereye ne kadar verilmiş hepsinin kaydı var. Biz 880 gündür menfaat beklemeden buradayız ve benimle birlikte bugünlerde yanımda olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ama ben kongre de yeniden kazanacağıma inanıyorum, çünkü açıkladıktan sonra herkesin bana güveneceğine inanıyorum. Hatamız olmadı oldu, bizim hatamız bugüne kadar her şeyi doğru bir şekilde lanse edemedik. 2013-2014 sezonundan bu yana 16 tane futbolcuyu profesyonel yapmışız. 14 tane oyuncumuzda bu sene 2.lig ve 3.ligde farklı takımlarda forma giyiyor ve Niğde Belediyespor'da forma giyen Abdulsamet Kırım ve Fahri Eren Pamuk şampiyonluk yaşadı. Gökhan Akıllı Zonguldak Kömürspor'da forma giyiyordu ve şampiyon olarak 2.lige çıktı. Biz bu sene 32 oyuncu aldık ama geçmişe bakıyorum son 10 yılda 20'nin altında yok. Bizim seneye iskelet hazır. İskelet nedir iyi bir kaleci, iyi bir stoper, iyi bir ön libero, iyi bir forvet bizim bunlar hazır. Nedense bu sezon orta sahayı bir türlü tutturamadım. 11 tane zaten as olacak, 7 tane onları zorlayacak adam ve alt yapıdan da 4-5 tane oyuncumuz olacak. İzleme komitesi düşündük fakat bu sektörde güveneceğin, inanacağın adam çok az ayrıca imkan gerekli. O yüzden böyle bir ekibi kuramadık" diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boluspor aşıgı
Boluspor aşıgı - 5 yıl Önce

sayın abak, her başkanı kötülüyor demişsinde sizin boluspora geldiniz geleli neyinizi övecek ve tebrik edecek ? privojic"i satıp alınan parayla ofareyi getirdiğinizimi savunacak övecek. kusura bakmayın ama bu konuda konuşmaya hakkınız yok.

SIRADAKİ HABER

banner128