Abak transferleri değerlendirdi

Boluspor kulüp başkanı Savaş Abak ara transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Abak, “İnsanlar şundan tedirgin oluyor. Yine 5 – 6 oyuncu gönderdik, 5 – 6 oyuncu aldık. Bunların rakamlarını dengeledik, kulübe büyük bir yara açılmadı.”dedi. İlk yarıyı da değerlendiren Başkan Abak, “. Hedef 25 puanın üzerindeydi ama 23 puan da kötü bir puan değil. Ama istediğimiz yerde değiliz.”diye konuştu.

 Abak transferleri değerlendirdi

Boluspor kulüp başkanı Savaş Abak, ara transfer çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Abak açıklamasında hedefleri doğrultusunda planlamalar yaptıklarını belirterek, gidecek ve gelecek oyuncularla ilgili teknik heyet ile bir değerlendirme yaptıklarını ve bu doğrultuda bazı oyuncularla yollarını ayırırken birkaç oyuncuyu da kadrolarına kattıklarını ifade etti.

Geçen sene hoca değiştirmedik

Bu çalışmaları yaparken kulübü borçlandırmamaya da dikkat ettiklerini de sözlerine ekleyen Abak “Ben hep istikrardan yanayım ama bu futbolda olmuyor. Geçen sene hoca değiştirmeyen ender takımlardan biriydik. Çok emek sarf ettik, inandık ama elimizde yıl sonunda kalan kimse yoktu. Bu sene yine, transferler yaptık.

Petr Janda Sakat çıktı

Şimdi yabancılardan orta sahaya Petr Janda’yı aldık. Bizim için orta sahadaki sorunları çözer dedik ama hiç ummadığımız kronik bir rahatsızlığı çıktı. Onunla yollarımızı ayırdık.

Henry Belle ve Ofere

Henry Belle ile anlaştık. Onda kulübün çok büyük bir zararı yok. Sadece ufak bedeller verildi. Onunla da yolumuz ayrıldı. Ofere ile anlaştık çok mutluyduk. Santrafora ihtiyacımız vardı. Ama son maçta da oynadı ama olmadı, onları gönderdik. Orta sahada Özcan Hoca’nın söylediği Kubilay Aktaş vardı. Çok düzgün bir çocuk, çok temiz bir çocuk. Ama bizim altyapıdan yine onun kalitesinde kendi oyuncumuz var Emrullah. Orada biz Emrullah’ı tercih ettik. Kubilay Aktaş ile de yollarımız ayrılacak. Stoper anlamında Ramazan sevdiğimiz bir futbolcu. Camiaya bağlı bir futbolcu ama o da ufak tefek sıkıntılardan ötürü onla da yollarımızı ayırdık.

Sol bek yedeğimiz yoktu

"Aldığımız oyunculara gelince sol bekte altyapımızdan Umut Meraş var, ama yedeği yoktu, onun için Konya’dan Özgür’ü aldık. Umut Meraş’ın arkasında çok iyi bir sol bek almak istemiyorum. Bedeli de kulübümüz için makul. Oynarsa alacak oynamazsa alacağı bir bedel yok"

Orta sahada yoğunluk var

"Balıkesir’den Hasan Hatipoğlu ile anlaştık bir sıkıntı yok. Elazığ’dan Kemal Tokak var. Onla da anlaşma pozisyonundayız. Orta Sahada Cumali var. Cumali ile anlaştık sayılır. Bir de Giresun’dan 10 numara pozisyonunda Arif Şahin var. Orta sahamızda şu an bir yoğunluk var"

Hollandalı olmazsa...

"Forvet anlamında Hollandalı ile konuşuyoruz. Ufak tefek sıkıntılar var. Cuma günü netleşirse, Hollandalı ile anlaşacağız. O olmazsa iki üç tane daha alternatif var bunlara bakacağız ve transferi kapatacağız. Son günlerde iyi açık bir oyuncu gelirse, onla da anlaşacağız. İnsanlar şundan tedirgin oluyor. Yine 5 – 6 oyuncu gönderdik, 5 – 6 oyuncu aldık. Bunların rakamlarını dengeledik, kulübe büyük bir yara açılmadı"

“İstediğimiz yerde değiliz”

Açıklamasının devamında geride bırakılan ilk yarıyı da değerlendiren Abak, sıralamada çok kötü bir yerde olmamakla beraber istenilen sırada da yer bulamadıklarını kaydetti. Abak şunları söyledi; “Puan olarak baktığımızda son dönemde son üç dört senenin 17 maça baktığımızda kötü bir puanla kapatmadık, 23 puanla kapattık. Sıralamada yerimiz 12. Aslında biz ilk 6 olarak hedef koyduk ama çok talihsiz çok şanssız, maçlarımız oldu. Alanya geldi, kesin yeneriz dedik, iki tane yedik. Giresun’a gittik, en kötü beraberlik dedik, hiç olmayacak şekilde 5 gol yedik, zaten 7 şutları var, 5 tanesi gol oldu. Oradan geldik içerde Denizli’yi yendik, Balıkesir’e gittik, zaten telafisi yoktu, bu konuda taraftara söyleyeceğimiz iki kelime de yok. Çünkü 6 – 0’lık bir hezimet oldu. Ondan sonra içerde toparlandık, Malatya’yı yendik ve 23 puanla kapattık. Hedef 25 puanın üzerindeydi ama 23 puan da kötü bir puan değil. Ama istediğimiz yerde değiliz. Çok iyi yerdeyiz demenin de bir anlamı yok. Ligde çok kısır bir döngü var. 1. olanın 29 puanı var, herhalde ilk 6’nın 26 puanı var. Sonuncunun 17 puanı var. Bu durumu iyi değerlendirmek lazım Ligde 18 puanı olan da şampiyonluk hesaplıyor, 20 de şampiyonluk hesaplıyor, 23 puanı olan da şampiyonluk hesaplıyor. Hangi noktalarda eksik olduğumuza bakıyoruz ve değerlendiriyoruz. Aldığımız oyuncular var, gönderdiğimiz oyuncular var. İnşallah ikinci yarıya daha dikkatli başlayıp, 48 – 50 puana erişip playoffa girmek istiyoruz. Şu anda baktığımızda playoffla aramızda 3 puan var ama ben artık daha dikkatli olacağımızı düşünüyorum. Giresun ve Balıkesir maçları bizi üzdü ama geri dönüşümüz iyi oldu.

Kupa ekonomik olarak iyi

Takım Antalya’da kampta. Ama kamp dönemi çok kısa oldu. Ziraat Kupasında deplasmanda ayın 10’unda Bursa maçımız var. İçerde tekrar 13’ünde Bursa ile maçımız var. Ayın 17’sinde PTT Lig başlıyor. İyi bir maç yapmak istiyoruz. Ziraat Türkiye Kupasında da ilk ikiden çıkmak istiyoruz. Oradaki gelirler Süper lig için pek bir şey ifade etmiyor olabilir ama bizim için bu bedeller iyi. İlk ikiye çıkarsak da, bizi mutlu edecek rakamlara elbette ulaşabiliriz.” SPOR MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

mücadelen takdire şayandır başkan,sen öz bolulusun,abaklardansın,sana güveniyoruz,teşekkürler,başarılar.

SIRADAKİ HABER

banner128