Abant İ.Ö.O takımı yarı finalde

İlköğretim Okulları arası Voleybol Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği grup müsabakalarının son gününde Abant İ.Ö.O Voleybol takımı 50. Yıl İ.ÖO takımı mücadele ederken, İnkılap İ.Ö.O...

Abant İ.Ö.O takımı yarı finalde

İlköğretim Okulları arası Voleybol Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği grup müsabakalarının son gününde Abant İ.Ö.O Voleybol takımı 50. Yıl İ.ÖO takımı mücadele ederken, İnkılap İ.Ö.O takımı ile Atatürk İ.Ö.O takımları mücadele etti.

 

Oynanması gereken Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı ile Seben İ.Ö.O takımı mücadelesi, Seben İ.Ö.O takımının voleybol müsabakasına çıkmaması sebebi ile Milli Egemenlik İ.Ö.O takımı 2-0 galip ilan edildi.

Abant İ.Ö.O takımı günün ikinci karşılaşmasında 50.Yıl İ.Ö.O takımı bir araya geldi. Karşılaşmanın ilk seti oldukça mücadele ve başabaş geçti. Karşılıklı alınman sayılarla ile set uzun süre berabere devam etti. Abant İ.Ö.O takımı kaybettiği sayılar neticesinde ilk devreyi 21-18 mağlup olarak tamamladı. İkinci set 50. Yıl İ.Ö.O takımının üstünlüğü ile başladı. Abant İ.Ö.O takımı maçın üstün durumuna kazandığı atışlarla öne geçti. Karşılaşmada daha çok top kaybeden bu kez 50. Yıl İ.Ö.O takımı oldu. İkinci seti bu kez 21-7’lik farklı bir skorla Abant İ.Ö.O takımı kazanınca setler 1-1 oldu. Maçın üçüncü setinde yine başabaş bir mücadele başladı. Abant İ.Ö.O takımı top kaybını bu kez az yaptı. Rakibinin boş bıraktığı alanlara topu düşürünce sayı farkını açtı. Maçı da 15-7 kazanarak yarı finale adını yazdırdı.

Son Karşılaşma Formalite Maçı Oldu

Atatürk İ.Ö.O takımı ile İnkılap İ.Ö.O takımı bir araya gelirken bu maç iki takımda yarı finale kalamadığından dolayı maç formalite maçı oldu. Bu karşılaşmada Atatürk İ.Ö.O takımı ilk sette rakibi karşısında zorlandı. Karşılıklı alınan sayılarla maç uzun süre sayı farkı olmadan devam etti. Setin sonuna doğru sayılar 20-20 olunca her iki takımda top kaybı yapmamaya çalıştı. Setin sonunda kazanan taraf Atatürk İ.Ö.O takımı 21-19 kazanan taraf oldu.

Karşılaşmanın son seti de oldukça çekişmeli devam etti. Başabaş bir mücadele içine giren takım oyuncuları maçı kazanabilmek için mücadelelerini çok iyi sürdürdüler. Maçın son sayılarına doğru yine beraberlikle oyun devam etti. 21- 21 devam ederken Atatürk İ.Ö.O takımı iki sayı daha kazanınca sahadan 23-21 galip olarak ayrıldı. Her iki seti kazanan Atatürk İ.Ö.O, okulu grubunda üçüncü olmuş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128