Abant nihayet Davos oluyor##hb_manset.gif

Akdeniz İçin İşbirliği Asamblesi 'nin 5-6 Kasım tarihindeki toplantısı Bolu’da yapılacak. Abant’ta gerçekleştirilecek olan toplantıya 26 AB üyesi ülke ve 16 Akdeniz’e kıyısı olan ülke katılacak....

Abant nihayet Davos oluyor##hb_manset.gif

Akdeniz İçin İşbirliği Asamblesi 'nin 5-6 Kasım tarihindeki toplantısı Bolu’da yapılacak. Abant’ta gerçekleştirilecek olan toplantıya 26 AB üyesi ülke ve 16 Akdeniz’e kıyısı olan ülke katılacak. Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik komite başkanı Ali Ercoşkun bu toplantıyı Abant’ın Davos olabilmesi yolunda küçük ama büyük bir adım olarak nitelendirdiğini söyledi.

Abant 5-6 Kasım tarihleri arasında çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun  “Bir yandan parti içerisinde aldığım aktif görevler diğer yanda da Bolulu bürokratların Ankara'daki çalışma koşulları ve Bolu ile bağlantılı işlerin takibi için gerçekleştirdikleri üst düzey bürokrat ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor. Bunların haricinde geçtiğimiz dönem seçildiğim Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBP A) Türk grubu Üyeliğinde de hatırlayacağınız gibi birlik içerisinde gerçekleşen seçimle Ekonomik Komite Başkanlığı görevini devralmıştım. Bu göreve seçildiğim andan bu yana seçildiğim yerin Bolu 'nun tanıtımı için kullanılabilmesini hesaplamış ve bu toplantılardan birini Bolu' da yapmayı hedeflediğimi açıklamıştım. Akdeniz İçin Birlik Asamblesi, siyasi diyalog ve ekonomiden, sosyal ve kültürel alanlara uzanan geniş bir yelpazede işbirliğini öngören, özellikle projeler yoluyla Akdeniz'de işbirliğinin artırılmasını amaçlayan bir oluşum. Akdeniz İçin İşbirliği Asamblesi sosyaİ diyalog için önemli bir araç işlevini görmektedir. Bugüne kadar yapılan toplantılarda Arap baharının bölge ülkelerine olan etkisi, göç alan ve göç veren Akdeniz ülkelerinin ekonomik ve sosyal sorunları ayrı ayrı görüşülerek masaya yatırılmış ve üye ülke temsilcileri çözüm önerilerini sunmuşlardır.” Dedi.

 

 Cemil Çiçek özel izin verdi

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun “Ülkemizde daha önce İstanbul' da bir toplantısı gerçekleşen Akdeniz İçin İşbirliği Asamblesi 'nin İstanbul ve Ankara dışında toplanabilmesi için ciddi bir çalışma yürüttük ve nihayet Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek'in özel izniyle 5-6 Kasım tarihine bu toplantıya Abant'ta ev sahipliği yapacağız.” Diye konuştu.

 

Abant'ın Davos olabilmesi yolunda

 küçük ama büyük bir adım

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun sözlerini şu şekilde tamamladı;”26 AB üyesi ülke ile 16 Akdeniz'e kıyısı olan ülke temsilcisinin katılacağı bu toplantı ile hem Abant'ın Davos olabilmesi yolunda küçük ama büyük bir adım atmış olacağız hem de Bolu 'nun tanıtımı konusunda ciddi bir çalışma gerçekleştirmiş olacağız. Bu bağlamda Akdeniz İçin İşbirliği Asamblesi Ekonomik komite toplantısının Bolu'da yapılıyor olması hem bir ilk olması yönüyle hem de Abant'ın dünya parlamenterlerine tanıtılacak olması uzun soluklu olan bir yolculuğun ilk adımı olarak önemlidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124