Abat “Bu lig her şeye gebe”

Boluspor Başkanı Abdullah Abat, “Hedefimizde herhangi bir sapma yok. Ligde daha 8 maç var. Bu lig her şeye gebe” dedi.   Alınan mağlubiyete rağmen hedeflerinde herhangi bir sapma olmadığı belirten Boluspor kulüp...

Abat “Bu lig her şeye gebe”

Boluspor Başkanı Abdullah Abat, “Hedefimizde herhangi bir sapma yok. Ligde daha 8 maç var. Bu lig her şeye gebe” dedi.

 

Alınan mağlubiyete rağmen hedeflerinde herhangi bir sapma olmadığı belirten Boluspor kulüp başkanı Abdullah Abat, “İlk iki şansımızı sürdürmek için mutlak bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Ama bazı nedenlerden dolayı kazanamadık. Hedefimizde herhangi bir sapma yok. Ligde daha 8 maç var. Bu lig her şeye gebe. Baktığınız zaman bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. İlk hedefinden biraz uzaklaşmış gibi görünsek de biz son ana kadar bu takımı Süper Lige çıkarmak için tüm gücümüzle savaşacağız. Kayseri Erciyesspor maçında oyuncu değişikliklerine kadar takımın mücadelesi bu yolda bana o güveni verdi. Ancak 10 kişiyle 11 kişi karşısında daha doğrusu 12 kişi karşısında ancak bu kadar oluyor” dedi.

Senaryo bu hafta uygulandı

Boluspor Başkanı Abdullah Abat geçen hafta yapılan hakem hatasına da değinirken “İki haftadır hakemler tarafından hakkımızı gasp ediliyor. Geçen hafta uygulanamayan senaryo bu hafta erken uygulanarak hayata geçirildi. Bundan sonra bizde tavrımızı ona göre alacağız. Artık MHK bu saatten sonra istifa mı eder yoksa bazı yaptırımlar mı yapar bilmiyorum. Ama bizim bu saatten sonra MHK’ya güvenimiz kalmamıştır. Son yıllarda Boluspor üzerine yapılan senaryolar bu yılda uygulanıyor” dedi.

Çok iyi lobin olması lazım

Başkan Abat, Karşıyaka-Göztepe derbisine de değinerek, “Direk kasıtlı yapılıyor diyemem ama hakemler ligimizde çok zayıf kalıyor. Maçın etkisinde çabuk kalıyorlar ve yanlış kararlar veriyor. Örneğin Hüseyin Sabancı, geçen sezon bizim canımızı yakmıştı. Bu hafta da Göztepe-Karşıyaka derbisini katletti. Bizim canımızı fazlasıyla bu hakemler yüzünden yandı. Hakem hatalarından sonra şunu anlıyoruz ki; bu ligde şampiyon olmak istiyorsan çok iyi lobin olması lazım. Çok iyi bir lobin yoksa şampiyon olman çok zor. Ama biz bu işin peşini bırakmayacağız. Çünkü artık hakem hatalarına ne tahammülümüz ne de sabrımız kaldı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128