Abat “Karşıyaka maçını kazanmalıyız”

Boluspor kulüp başkanı Abdullah Abat, zorlu Karşıyaka maçı öncesi yaptığı açıklamada puan kaybetme kredilerinin kalmadığını belirterek, iç saha engelini aşmaları gerektiğini söyledi.   Başkan...

Abat “Karşıyaka maçını kazanmalıyız”

Boluspor kulüp başkanı Abdullah Abat, zorlu Karşıyaka maçı öncesi yaptığı açıklamada puan kaybetme kredilerinin kalmadığını belirterek, iç saha engelini aşmaları gerektiğini söyledi.

 

Başkan Abat yaptığı açıklamada, bugün yapacakları Karşıyaka maçının hazırlıklarını tamamladıklarını, sakatlıklar ve sarı kart cezaları nedeniyle takım kadrosunun her hafta değiştiğini anlattı. Ligin bitimine 7 maç kaldığını hatırlatan Abat, “Puanların çoğunu deplasman maçlarından aldık. Artık iç saha engelini üzerimizden atmak istiyoruz, çünkü kredimiz kalmadı. Artık 'iç, dış saha' demeden Karşıyaka karşılaşmasını mutlaka almamız gerekiyor” dedi.

Abat, Karşıyaka'nın eksiklerine rağmen ciddi bir takım olduğunu, maçları farklı bir ruhla oynadığını kaydederek, futbolcuların takımın başarısı ve temsili için elinden gelenin en iyisini yaptığını bildirdi. ‘Karşıyaka Kulübü'nde birtakım sıkıntılar var’ diyen Abat, şöyle konuştu “Bu tarz takımlar farklı motivasyonla, bir kat daha fazla motivasyonla maçlara çıkabiliyor. Onun için dikkatli olmamız lazım. Artık 'evimizdeki maçları da kaybedeceğiz' korkusunu futbolcuların üzerinden atması gerekiyor. Ben bu maçı kazanacağımıza gönülden inanıyorum çünkü buna inandık. İnşallah Karşıyaka karşılaşmasından üç puan alırız, önümüzdeki hafta oynayacağımız Manisaspor karşılaşmasına daha avantajlı şekilde gitmiş olacağız” diye konuştu. Abat, ligi puan kaybetmeden tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER