Abat, Başkan Olmalı Ama…

Kongre yaklaşıyor. Adaylar sahne arkasında destek ararken, Başkan Abdullah Abat yeniden aday olacağını söyledi. Kısaca gözü başkanlıkta olup yüreği olmayanlar, dedikodu üretmeye devam ediyorlar.

 Abat, Başkan Olmalı Ama…

Aday olmak proje, program, ekip ve yürek işidir. Geçtiğimiz yıl aldığı tecrübelerle başkanlığa yeniden Abdullah Abat aday olacağını açıkladı.

Ama…  

Ligin bitmesiyle kongreye kadar olan zaman aralığında çok iyi bir çalışma aralığı olduğunu sanıyorum. Yeni yönetimi yani ekibini iyi seçeceğini, geçmişteki hataları yapmamak üzere planlar yaptığını düşünüyorum.

Genç arkadaşlarımızı geleceğe hazırlayacağını, şeffaf olacağını sanıyorum.

Eski başkanlarla devamlı görüşeceğini, taşın altına ellerini sokmaya ikna etmeli gerektiğini anlamıştır. Eksiklerini, fazlalarını, yanlışlarını büyükleriyle paylaşmalı, desteklerini almalıdır!

Abant televizyonu canlı yayınında 4 eski başkan geçmiş anılarını anlatarak, nostalji yaptılar. Bilmediğimiz, masa arkasında olan birçok konu gün yüzüne çıktı. Konuşmalarında kafalarda olan soru işaretlerine cevaplar vardı.

Baktığımızda, 4 eski başkanı bu günlerde bile ilk günkü tazeliğiyle gündeme getiren şanlı Boluspor’dan başkası değildir. Böylesi bir büyük takım için bundan sonra büyük başkanların taşın altına elini sokarak, Boluspor’a yardım etmeliler.

Programda aday olmayacağını söyleyen başkanların Bolusporla ne kadar özel geçmiş yaşadıklarını öğrendik. Başkanlardan Sayın Becikoğlu’na aday ol mesajları geldi. Adaylığı kendisi bilir tabiî ki ama olmayacaksa Sayın Abat’ın arkasında el birliğiyle durmalıdırlar.

Ekonomisi iyi olan eski başkanlardan Necdet Gören, Emin Semercioğlu, Yılmaz Becikoğlu, Mehmet İnceayan, Necip Çarıkcı ve son başkan Abdullah Abat var olduğunu biliyoruz. Önerim odur ki, yıllardır Boluspor adı konuşulduğunda haklı olarak en fazla söz sahibi “akil” gurupta olan, kongrelerde divanlarda başkanlık yapan, geleceğe yön verenlerin destek adına bir futbolcuyu kendi öz sermayeleriyle Boluspor’a kazandırmaları sağlanmalıdır.

Alınacak 6 futbolcunun Boluspor’a eski başkanlar tarafından hediye edilmesiyle, Boluspor önümüzdeki sezonda ekonomik olarak rahat bir nefes alacak ve geleceğe güvenle bakabilecektir. Ayrıca bu yıl mutlaka en az 5 alt yapı oyuncumuz 24 kişilik kadromuzda olmalıdır.

Başkan Sayın Abat, Süha Alpaslan, Yüksel Ceylan ve Yener Bandakçıoğlu’ndan da başka türlü destek almayı bilmelidir. Verilecek desteklerle eski başkanların içindeki Boluspor aşkı yeniden yakılarak, daha fazla sahiplenmelerini sağlarken, dedikoduların önüne geçmiş olursunuz!

Başkan Abat yeni yönetimiyle gelir-gider hesaplarını iyi yapmalı, doğru yerlere yapılacak başkanların hediye transferleriyle borçlardan kurtulmalıdır. Akıllı başkan olarak tarihe adını yazdırıp, doğru planlama, program ve adımlarla hareket etmelidir.

Birlik beraberlik, ortak çalışma, eksiklerin ve hataların giderilmesi konusunda çıkış yollarını her yıl söyleriz. Söyleriz söylemesine ama biz söyler, biz dinleriz. Öncesinde tamam diyenler, sonrasında ne olur bilemem ama birden değişirler, kendine yakın olanları ayırırlar, eleştirenlerden ötekiler olarak uzak durular. Bu ayrımcılık taraf yaratır ve sezon sonuna kadar böyle sürer. Kısaca Başkan Abat bunu çözmelidir.

A Takımıyla U 13 gurubunun sistemi aynı olmalı, A takıma çıkacak genç oyuncumuz programı ve oyun anlayışında zorluk çekmemesi sağlanmalıdır. Sportif Direktör mekanizması işe başlamalı, sorumluluk verilmeli, hesap sorulmalıdır. Alt yapıda gerekirse teknik adalar (sistem aynı olacağından) zaman içinde rotasyon yaparak bütün kategorideki oyuncuların çalışmalarına katılmalı, her oyuncu hakkında bilgi sahibi olmalı, gözden kaçma, adam kayırma ihtimalleri ortadan kaldırılmalıdır.

Boluspor’a, Bolu’da futbola emek vermiş, oynamış veya amatör olarak oynayamamış, bütün eski futbolcularla, teknik adamlarla görüşmeler sağlanıp, destek alınmalıdır.

Kimseyi dışlamadan, asgari oranda herkesin taşın altına eline sokacak şekilde yanına almalıdır.

Taraftar guruplarıyla mutlaka görüşülmeli, ortak hareket etmeleri için çalışma yapılmalıdır. Destek verilecekse hepsine verilmeli, 12. adam olmaları sağlanmalıdır.

Çözümle birlikte nelerin çok daha güzel olacağını hep beraber görmüş oluruz.

Yönetiminde, İlker Aktaş gibi yüreğini, zamanını, ekonomisini, bilgisini verecek genç arkadaşlarla devam etmeli.

Fatih Yamaner gibi, karizmasını aklıyla birleştirip, hedefe giderken dostluğu öne çıkaranlarla olmalı.

Murat Semercioğlu gibi, her anında, her zaman yanında olabilecekler olmalı.

Murat Şen gibi heyecanlı ve öğrenme isteğiyle dolu olanlar olmalı.

Diğer genç arkadaşlarımızın adını yazmaya kalksam yetmeyecek biliyorum ama nitelikleri ve nicelikleri yüksek olan, yüreği Boluspor aşkıyla yanan gençleri listesine almalı.

Yol arkadaşlarına dikkat etmeli. Kendisini satmayacak, yarı yolda bırakmayacak, sorumluluk paylaşacak, sonuna kadar arkasında duracaklar olmalı. Ayrıldığınızda arkanızdan söz etmeyip, sizi yerden yere vurmayacak olmalı, dikkatli seçim yapmalıdır.

Tecrübe içinde adresi söyledim, sanırım…

Başkan Abat olmalı, olmalı ki daha doğru işler yapma şansını kendisine vermeliyiz. Bize şimdiden Başkan Abdullah Abat’a başarılar dilemek düşüyor. Yolunuz açık, şansınız bol olsun.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2013, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boluspor sevdalısı
Boluspor sevdalısı - 7 yıl Önce

sayın beykoz, ismini yazdığınız değerli eski başkanlarımın boluspora birer futbolcu almaları karşısında, şahsım adına bir futbolcuda ben almaya buradan söz veriyorum. bolusporun geleceği için hepimiz taşın altına elimiz koymalıyız. tespitiniz doğrudur.

mehmet ay
mehmet ay - 7 yıl Önce

eline saglik bende oglani yetistiriyorum bolusporumuza bi hediyede benden

SIRADAKİ HABER