Abat “Hakem noktasında dikkatli olunmalı”

Boluspor kulüp başkanı Abdullah Abat, son iki maçta hakem hatalarının kurbanı olduklarını öne sürerek “Artık hakem hatalarından puan kaybetmek ve hedeften sapmak istemiyoruz” dedi.   Başkan Abat, gazetecilere...

Abat “Hakem noktasında dikkatli olunmalı”

Boluspor kulüp başkanı Abdullah Abat, son iki maçta hakem hatalarının kurbanı olduklarını öne sürerek “Artık hakem hatalarından puan kaybetmek ve hedeften sapmak istemiyoruz” dedi.

 

Başkan Abat, gazetecilere yaptığı açıklamada takımının 4-2'lik mağlubiyetiyle sona eren Kayseri Erciyesspor maçının kendileri için hoş geçmediğini belirterek, Torku Konyaspor karşılaşmasındaki hakem hatalarının bu maçta da yapıldığını iddia etti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) hakem hatalarını değerlendirmesi gerektiğini anlatan Abat, “Her sene olduğu gibi son iki maçta da bariz şekilde hakem hatalarının kurbanı olduk. Son 8 haftadayız. Düşme ve play-off hattında çok ince bir çizgi var. Bundan sonra çok daha dikkatli olunması gerekiyor, hakem noktasında” dedi.

Abat, takımının hakem hatalarına daha fazla tahammül edemeyeceğini ifade ederek, “Kötü şeyler düşünmek istemiyorsunuz ama ister istemez insanı bu yöne itiyorlar. Artık hakem hatalarından puan kaybetmek ve hedeften sapmak istemiyoruz. Burada verilen bir emek var, bu emeklere yazık. Kimsenin başkasının emeğini gasp etmeye hakkı yok” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER