Abdurrahman Ateş ikinci kez “Ağalığa devam” dedi

Ateş Yemek Fabrikasının sahibi Abdurrahman Ateş, 2015 yılında yapılacak olan ve geleneksel hale getirilen Karca Köyü Yaylası Güreşleri’nin Ağalığını 16 bin lira ile alarak üstlendi.

 Abdurrahman Ateş ikinci kez “Ağalığa devam” dedi

Geçtiğimiz hafta 3 Ağustos Pazar günü Karca Köyü yaylasında gerçekleşen güreş müsabakaları mevlid okutulmasıyla başlamış, yemek ikramları ile devam etmişti. Yemeklerin hazırlanışı ve dağıtımı Ateş yemek ve köy halkı tarafından gerçekleşti. Ağa yaylada bulunan 100 eve misafirler için birer adet karpuz göndererek ağalığını gösterdi.

FEDERASYONDAN YASAL İZİNLER ALINDI

Geleneksel Karca köyü Yayla Bayramı ve Güreş Etkinlikleri bu yıl Bolu ilinde ilk defa Türkiye Güreş Federasyonundan yasal izinler alınarak yapıldı. Ankara’dan gelen Federasyon Temsilcisi Mahmut Akkuş, gözlemci ve hakemlerinin eşliğinde güreşler yapılırken Federasyon Bolu il temsilcisi Yaşar Çetin, lisanslı hakem hocalarımız Ümit Temel, Hasan Sarıoğlu da güreşlerde görev alarak üst seviyede geçen güreşlerin sorunsuz bir şekilde geçmesini sağladı.

ALEMDAR İNŞAAT PROJE YAPIMINI ÜSTLENDİ

Bolu’da inşaat sektörünün lideri ve Hacıalimler Köyü Güreş Ağası Sayın Abdullah Alemdar, Güreşlerin her yıl Federasyondan izin alınıp resmi olarak yapılabilmesi için pehlivan soyunma ve duş odaları, er meydanı çayırının yenilenmesi ve seyirci tribünü için yapılan projeye destek vererek proje yapımını üstlendi. Alemdar, Karca Köyünün komşu köyü olarak yıllardır başarılı bir şekilde buralara geldiğini ve bunun daha da ileri gitmesi için yapılacak çalışmaları firması adına destekleyeceğini, güreş alanı, doğal tribün ve çevre düzenlemesini Alemdar İnşaat olarak üstlenip Ata sporuna ve geleneklerimize sahip çıkılması gerektirdiğini belirtti.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Karca Köyü Muhtarı Durmuş Ceylan; Güreş ağası Abdurrahman Ateş’e, Güreşlere ve Bayrama yaptığı katkılarından dolayı, Sümer Elektrik sahibi İbrahim İpek’e Köy konağı ve Muhtarlık binasına yaptığı katkılardan dolayı şilt takdim ederek köy halkı adına teşekkür etti.

Türkiye Güreş Federasyon yetkilileri ise böyle bir organizasyonu yaparak Türk sporuna ve güreşe katkı sağlayan Karca Köyü muhtarına Durmuş Ceylen’a, Güreş Ağası Abdurrahman Ateş’e ve organizasyon sorumlusu Mehmet Arslan’a Federasyon şiltlerini takdim ederek teşekkür ettiler.

DURMUŞ CEYLAN’DAN TEŞEKKÜR

Güreşlerde Başpehlivanlığı geçen yılın şampiyonunu Feridun Çatağı mağlup eden, Kırkpınar birincisi İlhan Ergün alırken, Başaltı birincisi Erol Basat, ikinci Eyüp Can Kahraman, Büyük Orta birincisi yöremizin güreşçilerinden Sarpuncuk pehlivanı Emrah Balaban oldu.

Karca Köyü Muhtarı Durmuş Ceylan; Bayrama katılım gösteren AKP Milletvekili Ali Ercoşkun, AKP İlçe Bşk. Adil Esen, İl Genel Meclis Bşk Yaşar Yüceer, CHP Milletvekili Tanju Özcan, CHP İl Bşk Kazım Karsu, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Muhtarlar Derneği Bşk. Fikret Özen ve tüm muhtarlara, Alemdar AŞ. Abdullah Alemdar’a, güreş sever halka, pehlivanlara ve federasyon görevlilerine teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128